T1 zmierzy się z Weibo Gaming w finale Mistrzostw Świata League of Legends

Finały Mistrzostw Świata League of Legends zbliżają się wielkimi krokami

Zespoły T1 i Weibo Gaming zmierzą się w finałach Mistrzostw Świata League of Legends 2023, które odbędą się w Seulu. T1 zapewnił sobie miejsce, pokonując chińską drużynę JD Gaming, a Weibo Gaming wygrało z Bilibili Gaming.

Ta porażka była szczególnie dotkliwa dla JD Gaming, które w zeszłym roku również przegrało z T1 w półfinale. Zespół liczył, że jego koreańscy gwiazdorzy poprowadzą ich do zwycięstwa, po zdobyciu niedawno złota na Igrzyskach Azjatyckich w Hangzhou. Mimo wszystko T1 pozostaje jedyną koreańską drużyną, która dotarła do półfinału, zaś pozostałe trzy miejsca zajmują drużyny z chińskiej ligi zawodowej.

Wysoka stawka i znani sponsorzy

Mistrzostwa Świata League of Legends śledzą miliony fanów na całym świecie. Duże firmy sponsorują profesjonalne drużyny, zapewniając graczom lukratywne możliwości. W szczególności T1 współpracuje z prestiżowymi markami, takimi jak BMW i Nike.

Tegoroczny finał odbędzie się osobiście w Gocheok Sky Dome w Seulu i będzie również transmitowany online. Zwycięzcy otrzymają gwarantowaną nagrodę w wysokości 445 000 dolarów, czyli 20% całkowitej puli wynoszącej 2 225 000 dolarów.

Stawką dla T1 jest tytuł

Dla fanów drużyny T1 szansa na zdobycie tytułu u siebie jest szansą na odkupienie po porażce w zeszłym roku w San Francisco. Choć T1 zdobył już trzy tytuły mistrza świata, zespół nigdy nie zwyciężył na własnym terenie. Emocje osiągnęły szczyt, a oficjalne otwarcie będzie muzyczne z występem K-popowej grupy NewJeans.

Źródło: koreajoongangdaily.joins.com