T1 wybiera San Diego Padres na otwarcie sezonu MLB w Seulu

Major League Baseball rozpoczyna sezon 2024 dwoma meczami w Seulu w tym tygodniu, a obecnie odnosząca największe sukcesy franczyza sportowa w Korei, drużyna League of Legends należąca do T1, zadeklarowała wierność jednej z dwóch drużyn przybywających do Seulu na serię otwarcia. W filmie opublikowanym dzisiaj w mediach społecznościowych pięciu starterów ze zwycięskiej drużyny T1 World Championship założyło koszulki San Diego Padres i szybko pozdrowiło drużynę.

Silne powiązania z Koreą

T1 z pewnością wybrało Padres na swój zespół ze względu na silne powiązania zespołu z Koreą. Padres shortstop Ha-Seong Kim to koreańska gwiazda baseballu, która zasłynęła wraz z Kiwoom Heroes w KBO, zanim dołączyła do Padres w 2020 roku. T1 wspomniał Kima po imieniu w filmie, gratulując zostania pierwszym koreańskim graczem, który zdobył złoty medal Rękawica, którą zdobył po sezonie MLB 2023.

Zespół rozpoznał także Woo-Suka Go, miotacza koreańskiego pochodzenia drużyny Padres, który w tym roku debiutuje w lidze MLB po spędzeniu pierwszych czterech lat swojej kariery w KBO. ADC T1 Gumayusi w specjalny sposób ukłonił się Woo-Suk Go, a miotacz najwyraźniej cieszył się reputacją osoby skupiającej się na samym ADC w League.

Rozpoczyna się sezon MLB 2024

Jutrzejsze mecze pomiędzy Padres i Los Angeles Dodgers będą pierwszymi meczami sezonu zasadniczego MLB 2024. Podczas gdy inne drużyny nadal biorą udział w wiosennych treningach, obie drużyny z NL West rozpoczną sezony od prawdziwych meczów, które faktycznie wliczają się do 162 meczów harmonogram.

Kiedy jutro rozpocznie się seria meczów w Seulu, fani MLB w Ameryce w końcu dowiedzą się, co czują fani League of Legends, ponieważ będą musieli wstać wyjątkowo wcześnie, aby obejrzeć mecze. Pierwszy gwizdek otwierający sezon pomiędzy Padres i Dodgers zaplanowano na godzinę 5:05 czasu polskiego.

Źródło: www.bing.com