T1 niszczy RNG 3-0 w drodze do półfinału League of Legends Worlds 2022


T1 był zachwycony wygraniem meczu ćwierćfinałowego z RNG. (Zdjęcie: Riot Games)

W najbardziej wyczekiwanym meczu ćwierćfinałowym League of Legends World Championship 2022, T1 solidnie pokonał Royal Never Give Up (RNG) 3-0 w sobotę (22 października), aby zapewnić sobie miejsce w półfinale.

T1 i RNG mają długą historię rywalizacji na arenie międzynarodowej. Obie drużyny mają za sobą trzy kolejne tytuły mistrzowskie, zwycięskimi mistrzostwami T1 w latach 2015-2017, a także dwoma tytułami Mid Season Invitational (MSI), podczas gdy RNG zdobyło swój trzeci tytuł MSI w tym roku przeciwko T1.

Jednak tytuł mistrza świata był osiągnięciem, które umknęło RNG.

Zawsze byli pokonani przez południowokoreańskich molochów w każdym pojedynku Mistrzostw, a tegoroczny mecz ćwierćfinałowy był dla nich szansą na awans.

Z drugiej strony T1 byli głodni zemsty i odkupienia. Zeszłej wiosny byli podekscytowani, że będą najsilniejszą drużyną na MSI. Jednak los chciał, że RNG zmiotło południowokoreańską drużynę przed ich rodzimą publiczność.

To wstrząsnęło pewnością i determinacją T1 w lecie, prowadząc do przegranej z Gen.G w przejeździe 3-0 w letnich finałach LCK. Po odrobinie wewnętrznej restrukturyzacji i odpoczynku od wypalenia, T1 wszedł w swingowanie na Mistrzostwach.

Odkupienie dla T1 po zmiażdżeniu ich zaciekłych rywali 3:0 w ćwierćfinale Mistrzostw 2022. (Zdjęcie: Riot Games)

Odkupienie dla T1 po zmiażdżeniu ich zaciekłych rywali 3:0 w ćwierćfinale Mistrzostw 2022. (Zdjęcie: Riot Games)

T1 wszedł na Mistrzostwa jako drugie rozstawienie League of Legends Korea Championship (LCK). W grupach T1 zrezygnował z gry na rzecz Fnatic i skończył z EDward Gaming i Fnatic w pierwszej rundzie, zanim zdominował drugą rundę grup, aby dostać się do fazy pucharowej.

Panujący mistrz MSI RNG był czwartym zalążkiem League of Legends Pro League (LPL), ale pokazali, że byli siłą, z którą trzeba się liczyć na każdym etapie rozgrywek.

W rozgrywkach zakończyli 4-1, zanim zapewnili sobie miejsce w grupach w kwalifikacjach. Następnie zniszczyli konkurencję w grupie D, spadając tylko z Gen.G w dogrywce, aby zadowolić się drugim rozstawieniem.

W grze T1 i RNG z wyczekiwaną rozgrywką, Mun „Oner” Hyeon-jun z południowokoreańskiego zespołu wykorzystał Yan „Wei” Yang-Wei’a. dżungli i pomógł ustawić Choi „Zeus” Woo-je, aby odnieść sukces na górnej linii. Mimo to Wei wciąż był w stanie odwrócić walkę drużynową o RNG i wykonać potrójne zabójstwo.

T1 jednak nadal wykorzystywał swoją przewagę górnej alei, ostrożnie obracając się po mapie, a nawet ignorując pierwszego barona, aby uniknąć błędu, który wcześniej popełnili na MSI.

T1 metodycznie usuwał cele z mapy i przesuwał wszystkie linie, uniemożliwiając powrót RNG.

A po 38-minutowym spotkaniu i ponad 10 000 złotych przewagi, T1 zniszczył Nexus RNG i wygrał pierwszą grę z przewagą 15-10 zabójstw.

Wei z RNG był twórcą różnic w drużynie, ale to nie wystarczyło, aby pokonać T1 na Mistrzostwach.  (Zdjęcie: Riot Games)

Wei z RNG był twórcą różnic w drużynie, ale to nie wystarczyło, aby pokonać T1 na Mistrzostwach. (Zdjęcie: Riot Games)

RNG pozyskało więcej agencji w drugiej grze, wybierając Sejuani w dżungli dla Wei i Fiorę dla Chen „Breathe” Chen.

Czwarte ziarno LPL odzwierciedlało to, co T1 zrobił w pierwszej grze, zastraszając górnego Zeusa T1 w każdej turze i ustawiając go z powrotem, mimo że był na swoim charakterystycznym wyborze Jayce’a.

W międzyczasie duet z dolnej alei T1, Lee „Gumayusi” Min-hyeong i Ryu „Keria” Min-seok, utrzymywał wygodną przewagę nad Shi „Ming” Sen-Mingiem i Chen „GALA” Wei.

Chińska drużyna miała pełną kontrolę nad mapą, a czołgistość Sejuani uniemożliwiła południowokoreańskim molochom jakiekolwiek zagrania na mapie.

T1 spowolnił krwawienie swojej drużyny, biorąc Barona i pozwalając swoim wzmocnionym stworom na przepychanie linii dla nich.

Sytuacja odwróciła się na korzyść T1 w walce o Starszego Drake’a, kiedy znaleźli okazję do wyeliminowania czterech z pięciu członków RNG i zabrania Drake’a dla siebie, a następnie Barona.

Gumayusi, w swoim wygodnym wyborze Xayah, podszedł i niósł drużynę, zabijając wszystkich członków RNG w zasięgu wzroku.

T1 pomaszerował w dół bazy RNG i pchnął, by zniszczyć Nexus, i pomimo odważnej próby obrony chińskiej drużyny, Nexus upadł w 41 minut, pozwalając T1 wygrać drugi mecz i doprowadzić swoją drużynę do meczu.

To jest Zeus'  pierwszy występ na Mistrzostwach i mając u boku LoL GOAT Fakera, powiedział, że jest pewny siebie przez cały czas.  (Zdjęcie: Riot Games)

To pierwszy występ Zeusa na Mistrzostwach, a mając u boku LoL GOAT Fakera, powiedział, że przez cały czas jest pewny siebie. (Zdjęcie: Riot Games)

Trzeci mecz był krwawą łaźnią od samego początku, a obie drużyny grały agresywnie w fazie gry w alei. Lee „Faker” Sang-hyeok na Akali zdołał powstrzymać RNG przed wzięciem pierwszej krwi w zasadzce na środkowej alei i po mistrzowsku wielokrotnie uniknął śmierci.

Obie drużyny przyjęły cele na mapie i równomiernie wymieniały się zabójstwami, próbując znaleźć okazję do ogrania się nawzajem.

T1 następnie grał w gry umysłowe na mapie, które pozwoliły im na asa RNG. Połączenie Yone-Akali, Zeusa i Fakera, raz po raz wymordowało czwarte ziarno LPL, uniemożliwiając RNG jakikolwiek powrót.

A po zaledwie 26 minutach T1 zakończył nadzieje rywala, zmiażdżył bazę RNG i wygrał trzeci mecz.

Gumayusi został szczególnie nazwany graczem gry po tym, jak pokazał się silny w tym pojedynku i prowadził swoją drużynę przez większość meczów. To zwycięstwo pozwoliło również Fakerowi zachować swój rekord, który nigdy nie przegapił półfinału na Mistrzostwach.

W międzyczasie RNG opuszcza Worlds 2022 na 5-8 miejscu, zabierając do domu 100 125 USD na pocieszenie.

T1 przechodzi do półfinału, gdzie w przyszłym tygodniu zmierzą się z LPL Champions JD Gaming.

Anna jest niezależną pisarką i fotografką. Jest graczem, który uwielbia gry RPG i platformówki, a także maniakiem League of Legends. Jest także miłośniczką jedzenia, która uwielbia filiżankę dobrej czarnej kawy.

Aby uzyskać więcej aktualizacji wiadomości e-sportowych, odwiedź https://yhoo.it/YahooEsportsSEA i sprawdź Yahoo Esports w Azji Południowo-Wschodniej Strona na Facebooku oraz Świergotjak również nasz Kanał o grach w YouTube.Źródło : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=6354dfb0769646a7b3151b83c2ec25ce&url=https%3A%2F%2Fuk.news.yahoo.com%2Fleague-of-legends-worlds-2022-t1-destroy-rng-025600453.html&c=13488623677447771597&mkt=fr-fr