T1 miażdży FlyQuest w szybkiej grze i dociera do play-offów MSI

Obecni mistrzowie świata T1 zapewnili sobie miejsce na etapie drabinki MSI po pokonaniu FlyQuest z najlepszym z trzech zwycięstw w historii League of Legends na arenie międzynarodowej. T1, posiadający status aktualnych mistrzów świata, weszli do serii jako faworyci, natomiast FlyQuest stawiał sobie za cel udowodnienie swojej wartości na arenie międzynarodowej. Długo oczekiwany mecz sprowadził na scenę MSI historyczne rywalizacje, obejmujące pojedynek na środkowej linii pomiędzy Jensenem i Fakerem, a także nowe, takie jak pojedynek Massu z jednym z jego idoli, Gumayusi.

T1 rządzi meczem

Jednakże, podczas gdy ponad milion fanów liczyło na obejrzenie ekscytującego meczu, T1 szybko zapewnił sobie zwycięstwo w kwalifikacjach, uzyskując wynik 2:0 w zaledwie 45 i pół minuty. W obu grach T1 miał przewagę ponad 10 000 sztuk złota, pomimo początkowej przewagi FlyQuest. Ta przewaga nie została wykorzystana i pierwsza część serii szybko zamieniła się w pokaz dominacji T1. Dzięki precyzyjnym rotacjom i nienagannej koordynacji zespołu T1 szybko zdobył znaczną przewagę w złocie, przez co FlyQuest z trudem dotrzymywał kroku. Około 17. minuty T1 rozbił obronę FlyQuest i zapewnił sobie zwycięstwo w zaskakująco krótkim meczu.

Dalsza dominacja

Część druga miała podobną narrację, w której T1 po raz kolejny potwierdził swoją dominację od samego początku, dając Kaliście Gumayusi wszystko, czego potrzebowała, aby osiągnąć status boski w zaledwie siedem minut. Unikając narażania zwycięstwa i kwalifikacji, T1 nie spieszył się i powoli miażdżył FlyQuest jak wąż swoją ofiarę. Przedstawiciel NA próbował agresywnej gry, aby przegryźć T1, ale około 28. minuty T1 uzyskał zdecydowaną przewagę, przypieczętowując zwycięstwo i zapewniając sobie miejsce w fazie drabinki MSI.

Choć FlyQuest miał momenty świetności, ostatecznie nie udało im się pokonać aktualnych Mistrzów Świata i będą musieli poczekać do jutra, 4 maja, aby dowiedzieć się, z kim będą musieli walczyć, aby zakwalifikować się do etapu drabinki.