T1 League of Legends Roster to najpopularniejsza drużyna e-sportowa w 2022 roku


W 2022 roku odrodziły się wydarzenia LAN, zapewniając ogromny impuls scenie e-sportowej po ponad dwóch latach zastoju związanego z pandemią COVID-19. Fani byli zachwyceni, mogąc wziąć udział w tegorocznych wydarzeniach Counter-Strike: Global Offensive, League of Legends, Dota 2, a nawet Valorant LAN. We wszystkich grach dwa elementy pozostają takie same: pasja do e-sportu i dążenie do rywalizacji, by zostać najlepszym. Podsumowując ten wysoce konkurencyjny rok e-sportowy, Esports Charts opublikował ranking dziesięciu najczęściej oglądanych organizacji e-sportowych w różnych tytułach gier, co odzwierciedla ich popularność i fanów. Esports Charts uznał skład League of Legends T1 za najpopularniejszą drużynę w 2022 roku. Warto zauważyć, że T1 zajął drugie miejsce na Mistrzostwach 2022, przegrywając z DRX w Wielkich Finałach.

Esports Charts odnotowało, że zespół League of Legends T1 wygenerował 112,9 miliona godzin czasu oglądania w ostatnim sezonie turniejowym, a mecze T1 śledziło średnio ponad 675 000 widzów. Podobno oglądalność osiągnęła szczyt podczas Wielkiego Finału Mistrzostw 2022 T1 vs DRX i obejrzało ją ponad 5,14 miliona widzów. „To najlepszy wskaźnik ze wszystkich turniejów e-sportowych w 2022 roku” — powiedział Esports Charts.

Przeczytaj także Jak pobrać Axie Infinity na Androida i iOS

W porównaniu z 2021 rokiem liczba godzin oglądania T1 wzrosła podobno o 53%, co przypisuje się popularności T1 i wzrostowi oglądalności League of Legends Champions Korea (LCK) na arenie międzynarodowej. T1 miał wspaniały sezon 2022 w League of Legends Scena e-sportowa Legends. Rozpoczął rok od wiosennego splitu LCK, w którym był niepokonany i wygodnie wygrał split. Następnie T1 reprezentował Koreę na Mid-Season Invitational (MSI) i był bardzo bliski wygrania MSI na własnym terenie. Jednak przegrał w finale z chińską potęgą Royal Never Give Up (RNG).

Chociaż druga połowa sezonu była pełna wzlotów i upadków dla T1 w lecie LCK, zespołowi udało się zająć drugie miejsce i zakwalifikować się do Mistrzostw 2022, gdzie był postrzegany jako faworyt turnieju. Mimo że T1 przegrał z DRX w Wielkich Finałach Mistrzostw 2022, zespół wyglądał niezwykle potężnie i rozegrał serię do trzech zwycięstw z opanowaniem i odpornością, nawet gdy drużyna opierała się plecami o ścianę. Warto zauważyć, że podczas gali LCK Awards 2022 czterech członków drużyny T1 zostało wybranych jako część pierwszego zespołu All-LCK podczas wiosennego splitu. Wchodząc w sezon 2023 bez zmian w składzie T1 League of Legends, fani możemy spodziewać się, że kombinacja „weteran + młodzi gracze” znów zadziała.

Oto dziesięć najpopularniejszych i najczęściej oglądanych drużyn e-sportowych w 2022 r. według eSports Charts:

  1. T1 (League of Legends)
  2. RRQ Hoshi (mobilne legendy)
  3. Natus Vincere (CS: GO)
  4. DRX (League of Legends)
  5. Klan FaZe (CS: GO)
  6. ONIC Esports (mobilne legendy)
  7. Gen.G Esports (League of Legends)
  8. Legendy EVOS (legendy mobilne)
  9. G2 Esports (CS: GO)
  10. Damwon KIA (League of Legends)

Pobierz najnowszy artykuł o e-sporcie od Sportslumo.com, śledząc nas na Instagramie, Świergoti YouTube

Źródło : https://sportslumo.com/esports/t1-league-of-legends-roster-is-the-most-popular-esports-team-in-2022/