Szokująca reakcja społeczności LCS na zaskakujące posunięcie NRG w sprawie rozpoczęcia okresu odpoczynku LoL-a w 2024 r.

Nieoczekiwane zmiany w zespole LCS NRG Esports

Po stosunkowo udanym roku w League of Legends, NRG Esports rozpoczęło już wprowadzanie zmian w swoim dziale LCS, włączając w to ruchy, które zaskoczyły społeczność.

W poniedziałek 6 listopada organizacja ogłosiła odejście dyrektora generalnego Jonathona McDaniela z personelu LCS, co oznacza koniec jego kadencji po magicznym sezonie letniego splitu 2023.

NRG powraca po niesamowitym debiutanckim sezonie, wygrywając mistrzostwa LCS i stając się jedyną zachodnią drużyną na Mistrzostwach Świata 2023, która awansowała do fazy pucharowej. Jednak to był dopiero wierzchołek góry lodowej, jeśli chodzi o wpływ poprzedniego GM na skład i wyzwolenie go od przeciętności czasu w Counter Logic Gaming.

Wielu analityków było oszołomionych tą wiadomością, zwłaszcza po tym, jak zespół osiągnął tak wiele w swoim pierwszym sezonie w lidze. Popularny spiker i osobowość LCS Azael powiedział, że był „uzasadniony zszokowany” tą wiadomością, podczas gdy menedżer ds. mediów społecznościowych Cloud9, Portilho, pochwalił McDaniela za pomoc tagom CLG i NRG w „odrodzeniu się z popiołów” i wejściu do kręgu zwycięzców.

Nie wiadomo, czy NRG wprowadzi jakiekolwiek dalsze zmiany po rozpoczęciu okna transferowego, ale fani są uzasadnione zaniepokojeni kolejnymi zmianami, które nadejdą w miarę upływu tygodni.

Źródło: www.bing.com