Światy League Of Legends, daty do śledzenia, lokalizacje i więcej


Mistrzostwa Świata League of Legends, lepiej znane jako Mistrzostwa, to największe wydarzenie każdego sezonu LoL. Łącznie biorą w nim udział 24 drużyny, a jego czas trwania wynosi co najmniej 5 tygodni. W tym roku zawody odbędą się w Ameryce Północnej, w takich miejscach jak Meksyk, Nowy Jork, Atlanta i San Francisco.

Jak zwykle na Mistrzostwach będzie można obejrzeć wiele rozreklamowanych meczów. Te mecze stanowią również doskonałe możliwości obstawiania LoL-a. Kliknij tutaj, aby postawić na League of Legends z bitcoinem i innymi kryptowalutami.

Worlds 2022 Daty i lokalizacje

Mistrzostwa 2022 rozpoczynają się 29 wrześniaten i trwa do 5 listopadaten. Jednak ze względu na politykę Riot Games dotyczącą organizowania mistrzostw świata w wielu lokalizacjach, jeśli to możliwe, Mistrzostwa 2022 nie odbędą się na jednej arenie, jak zwykle turnieje e-sportowe, ale w 4.

Można by pomyśleć, że ta liczba jest związana z liczbą etapów, ale tak nie jest. Oba etapy rundy wstępnej odbędą się w jednym miejscu: Mexico City. Grupy i ćwierćfinały odbędą się w Nowym Jorku. Półfinały odbędą się w Atlancie, a finały w San Francisco w Kalifornii.

Zwykle Riot lubi organizować swoje Mistrzostwa Świata LoL-a w Europie i innych częściach świata. Ale tym razem firma zdecydowała się pozostać blisko domu i zachwycić fanów z Ameryki Północnej najlepszą akcją LoL, jaką mogą oglądać.

Konkurencyjny format

4 etapy Mistrzostw 2022 działają tak:

Rozgrywki: 29 wrześniaten – 2 październikaznaleźć3 październikar & D – 4ten

Odbędą się dwie rundy rund wstępnych i te dwie rundy wyłonią 4 drużyny, które dołączą do pozostałych 12 uczestników grup. W sumie o te 4 miejsca rywalizuje 12 drużyn, a walka jest zwykle zacięta.

W pierwszej rundzie meczów rundy wstępnej drużyny są podzielone na 4 grupy po 3. Grupy te korzystają z formatu Double Round Robin. Każdy mecz to Bo1.

Pod koniec rundy wstępnej 1 dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansują do rundy wstępnej 2, która składa się z 4 niezależnych meczów. Każdy mecz tutaj to Bo5 i za każdym razem 1st miejsce drużyna z grupy zagra przeciwko 2znaleźć umieść drużynę z innej grupy.

Faza grupowa: 7 październikaten – 10ten13 październikaten – 16ten

W fazie grupowej Mistrzostw 2022 Riot zdecydował się na użycie standardowego formatu. Drużyny zostaną podzielone na 4 4-osobowe grupy i będzie używany format Double Round Robin. Każdy mecz to Bo1. Praktycznie więc będziemy mieli grupy grane dwa razy w formacie „każdy z każdym”.

Niektórzy organizatorzy lubią rozgrywać mecze Bo2 zamiast 2 Bo1 bo to praktycznie to samo. Ale Riot postanowił dać swoim fanom dłuższy pokaz.

Dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansują do play-offów.

Play-offy: 20 październikaten – 23r & D29 październikaten – 30ten5 listopadaten

Playoffs of Worlds 2022 odbędą się 7 meczów, a każdy z nich odbędzie się w innym terminie. Każdy mecz to Bo5, więc będzie mnóstwo akcji do obejrzenia pomimo formatu pojedynczego meczu dziennie.

Uczestnicy

LoL Worlds wybiera swoich uczestników z całego świata, a Worlds 2022 nie będzie inny. Oczywiście pierwszeństwo mają te regiony, które przez lata wykazały wyjątkowe umiejętności i poświęcenie. W przeciwnym razie Mistrzostwa Świata League of Legends nie byłyby już bitwą pomiędzy najsilniejszymi drużynami na świecie.

Chiny (LPL), Korea Południowa (LCK) i Europa (LEC), jak można się spodziewać, otrzymają po 4 bilety. Ameryka Północna (LCS) otrzymała 3. Inne regiony uzyskały znacznie mniej.

Inną rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że większość rozstawów fazy grupowej zostanie zaoferowana zespołom z 4 dużych regionów: Chin, Korei Południowej, Europy i Ameryki Północnej. Pozostałe regiony otrzymają głównie miejsca rundy wstępnej.

Jest to całkowicie normalne, biorąc pod uwagę fakt, że najlepsze 4 regiony są znacznie silniejsze niż pozostałe. Nie ma sensu prosić zespołu takiego jak T1, aby rywalizował z kimś z Japonii lub Oceanii. Różnica w umiejętnościach jest ogromna. Riot o tym wie, więc daje swoim najsilniejszym zespołom miejsce w fazie grupowej.

Do pewnego stopnia możliwość startu w 3r & D etap turnieju jest zaletą, ponieważ zanim przystąpisz do rywalizacji, jesteś świeży i miałeś okazję zobaczyć kilka innych drużyn w akcji.

Ale z drugiej strony może to być również wada. Bez możliwości przetestowania swoich strategii przeciwko słabszym przeciwnikom, ryzykujesz posiadanie wielu wadliwych strategii, które nie są tak dobre, jak myślisz.

Proces kwalifikacji

Drużyny, które wezmą udział w Mistrzostwach 2022, są wybierane na podstawie wyników regionalnych, a zwłaszcza wyników letniego splitu. Każdy, kto dobrze radzi sobie w lokalnej lidze, otrzymuje miejsce w fazie grupowej lub przynajmniej rundzie wstępnej mistrzostw świata.

Regionalni letni mistrzowie kwalifikują się automatycznie. Inne zespoły mają taką możliwość w zależności od regionu i innych czynników. Na przykład w Europie i Ameryce Północnej do fazy grupowej kwalifikują się dwie najlepsze drużyny letniego splitu.

W Chinach i Korei Południowej system kwalifikacji jest nieco inny. W tych regionach kwalifikuje się mistrz, a następnie drużyna z największą liczbą punktów mistrzowskich, a następnie zwycięzca finałów regionalnych.Źródło : https://worldinsport.com/league-of-legends-worlds-dates-to-keep-track-of-locations-and-more/