Sukces League of Legends Worlds 2023: Riot chce zmienić format

Wyjątkowa edycja Mistrzostw Świata 2023

Zawody w Mistrzostwach Świata League of Legends dobiegają końca i właśnie wtedy, gdy myśleliśmy, że osiągnęły swój szczyt, Riot Games pokazało, że mogą zajść jeszcze dalej. Zmiany formatu tegorocznej edycji okazały się sukcesem, co zachęciło firmę do wprowadzenia dalszych dostosowań przed przyszłoroczną edycją.

Sukces formatu szwajcarskiego na Mistrzostwach Świata 2023

Jeśli e-sport pragnie uchwycić emocje towarzyszące innym sportom zawodowym, organizatorzy muszą zrozumieć, że fani chcą oglądać emocjonujące zawody na wysokim poziomie, w których każda drużyna może wygrać lub przegrać. Faworyci mogą upaść, a słabsi mogą zaskoczyć, a celem jest zapewnienie ekscytującej rywalizacji zarówno graczom, jak i publiczności.

W ramach Mistrzostw Świata 2023 Riot Games inspirowało się szwajcarskim formatem starć o mistrzostwo świata, a wynik był sukcesem, którego potwierdzeniem pozostaje jedynie finałowy pojedynek pomiędzy T1 i Weibo Gaming.

Szwajcarski format używany na Mistrzostwach Świata 2023

Według raportu Dotesports Riot Games jest tak zadowolone z wyników po zmianie formatu, że już planuje wprowadzenie zmian, aby w przyszłym roku było jeszcze bardziej ekscytująco. W związku z tym Jeremy Lee, producent wykonawczy League of Legends, powiedział: „Jestem bardzo, bardzo zadowolony z tego, jak to się potoczyło. Wiem więc, że jest kilka zmian, które chcemy wprowadzić w przyszłym roku, ale myślę, że zrobimy to ponownie. »

Dla tych, którzy nie wiedzą, Mistrzostwa Świata 2023 zdecydowały się na format szwajcarski, który wyróżnia się pierwszą fazą Play In, w której bierze udział 16 drużyn. Właśnie na tym polega urok tego formatu, ponieważ składa się on z 5 meczów, ale w każdym pojedynku zwycięzcy umieszczani są w jednej tabeli, ci ze średnimi wynikami w drugiej, a przegrani w trzeciej, aż do chwili, gdy pozostało tylko 8 drużyn. Krótko mówiąc, na tym etapie wszystkie drużyny mają szansę zdobyć bilet do fazy finałowej.

Pozostałe 8 drużyn rywalizuje w tradycyjnej strukturze play-offów ćwierćfinałowych, która prowadziła do finału pomiędzy T1 i Weibo Gaming.

Źródło: www.ruetir.com