Streamer League of Legends zbanowany na Twitchu za jego kontrowersyjne komentarze na temat Polaków


Były profesjonalny gracz League of Legends Fabian „Febiven” Diepstraten został niedawno zawieszony na platformie streamingowej Twitch za jego wątpliwe komentarze na temat Polaków.

Przez lata holenderska gwiazda grała jako środkowy gracz w drużynach takich jak Fnatic Rising, Misfits Gaming i wielu innych. Jednak po jego odejściu ze świata zawodowego w zeszłym roku wydaje się, że jego kariera w streamingu może mieć kłopoty z powodu jego ostatnich komentarzy.


Były gwiazdor League of Legends zbanowany przez Twitcha

Podczas ostatniego streamu Febiven wygłosił kilka nieprzyjemnych komentarzy, które obraziły Polaków po nazwaniu ich „szczurami” podczas gry w League of Legends.

„Wy pieprzone szczury, idźcie za moim strumieniem, jebajcie polsko, polacks, idźcie za moim strumieniem teraz.”

Kilka godzin po tych komentarzach pojawiły się wiadomości o tym, że popularny streamer League of Legends otrzymał bana od Twitcha.

W momencie zawieszenia holenderski streamer miał około 140 000 obserwujących zdobytych dzięki jego znakomitej rozgrywce jako środkowy gracz w popularnym tytule Riot Games.

Początkowo fani byli zupełnie nieświadomi powodów, dla których Febiven zablokował Twitch. Jednak kiedy klip z jego komentarzami zaczął krążyć w Internecie, fani byli nim dość rozczarowani.

@FEBIVEN Dla tych „polskich szczurów” dumnych z Twojego zakazu :)))

@FEBIVEN powinien prawdopodobnie złożyć oświadczenie

Poza tym wielu fanów polskiej League of Legends zabrało się na Twittera, by go ostrzelać za komentarze na ich temat.

„Nie bez powodu nazwał nas, że jak zwykle nasi nie mogli powstrzymać się od pogawędki ze zdjęciami i wulgaryzmami”.

@Streamerbans. nie bez powodu tak nas nazwał, jak zwykle nasi nie potrafili się nastroić od zajebania czatu obrazkami i wulgaryzmami

„Zakaz dla określenia pejoratywnego i obraźliwego w stosunku do Polaków – Polack/Pollack/Polacke. Bez pozdrowienia.”

Streamer League of Legends musi wyjaśnić sytuację swoim fanom po ciemku, ponieważ nie wydał oświadczenia o zawieszeniu.

Ten incydent pozostawił ślad w dziedzictwie Febiven, który kiedyś był jednym z najlepszych środkowych graczy w profesjonalnej League of Legends. Po siedmiu latach spędzonych w grze e-sportowej Febiven ogłosił, że w zeszłym roku zrezygnował. Jednak ze znakiem zapytania wokół zawieszenia holenderskiego streamera, okaże się, jak zareaguje na tę sytuację w najbliższej przyszłości.


Źródło : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=23607D1857834E46B0B6E0CFA981B822&url=https%3A%2F%2Fwww.sportskeeda.com%2Fesports%2Fleague-legends-streamer-banned-twitch-controversial-comments-polish-people&c=1688477283121103876&mkt=fr-fr