Starfield przewyższa Grand Theft Auto 5 i League of Legends na Twitchu

Starfield, najnowsza gra od Bethesda Game Studios, podbija świat gier wideo. Ta długo oczekiwana gra o eksploracji kosmosu znacznie przekracza wszelkie oczekiwania i generuje niespotykane dotąd emocje. Choć nadal znajduje się we wczesnym dostępie dla tych, którzy zamówili w przedsprzedaży edycje Premium lub Constellation, Starfield pobił już rekordy oglądalności na platformach takich jak Twitch i Steam.

Szał na Twitchu

Starfield wzbudził duże zainteresowanie na Twitchu, osiągając szczytową liczbę 440 223 widzów jednocześnie, co czyni go najchętniej oglądaną kategorią jeszcze przed oficjalną premierą. Gra ma średnio około 196 000 widzów, przewyższając popularne gry, takie jak Grand Theft Auto V i League of Legends. Popularni streamerzy Shroud, CohhCarnage i AnnieFuchsia należą do liderów widowni, przyciągając niesamowitą publiczność podczas eksploracji odległych zakątków kosmosu.

Starfield na Steamie

Starfield odniosło także wielki sukces na platformie Steam, plasując się wśród najczęściej granych gier na platformie, z najwyższą liczbą 248 632 graczy jednocześnie. Liczby te dotyczą wyłącznie osób, które zakupiły wersję Premium gry, która kosztuje 100 USD lub 85,99 GBP.

Sukces krytyczny i komercyjny

Pomimo mieszanych recenzji dotyczących historii gry i bogatego świata, Starfield otrzymał ogólne pochwały. Gra została nazwana „międzygwiezdnym placem zabaw przekraczającym wszelkie oczekiwania” i okazała się mniej błędna, niż oczekiwano w przypadku gry Bethesdy. Nawet w serwisie Metacritic Starfield uzyskało lepsze wyniki niż poprzednie tytuły, takie jak Fallout 4.

Obiecująca przyszłość

Starfield od początku swojej działalności odniósł fenomenalny sukces – na Twitchu obejrzano ponad 14,1 miliona godzin. Gra prześcignęła takie giganty jak GTA V i League of Legends pod względem liczby godzin oglądania. Ten początkowy sukces sugeruje świetlaną przyszłość dla Starfield, które powinno skorzystać z DLC po oficjalnej premierze, a być może nawet zwiększyć wsparcie, biorąc pod uwagę jego obecny sukces.

Podsumowując, Starfield już w tym roku zaznaczyło się w krajobrazie gier wideo swoją błyskawiczną premierą we wczesnym dostępie. Zapowiada epickie starcie o tytuł gry roku z innymi molochami, takimi jak Baldur’s Gate 3 i The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom. Wraz z oficjalną premierą zaplanowaną na 6 września na PC i Xbox Series S/X, jest bardzo prawdopodobne, że Starfield stanie się niezbędnym klasykiem w uniwersum gier wideo.

Wraz z pojawieniem się Forza Motorsport w przyszłym miesiącu Xbox będzie prawdopodobnie najbardziej udanym okresem w swojej najnowszej historii, jeśli nie kiedykolwiek.

Źródło: www.bing.com