Song of Nunu, spin-off League of Legends, wydany w listopadzie

Riot Forge, wyspecjalizowane ramię wydawnicze Riot Games, ogłosiło właśnie dwie aktualizacje w uniwersum League of Legends. Po pierwsze, przełożona rok temu gra Song of Nunu: A League of Legends Story wreszcie ma datę premiery: 1 listopada. Riot Forge ogłosiło także uroczy i podnoszący na duchu spin-off League of Legends, Bandle Tale. Te nowe gry, będące kontynuacją wydanych na początku tego roku pochodnych The Mageseeker i Convergence, są z niecierpliwością oczekiwane przez fanów.

Pieśń Nunu: Historia League of Legends

Song of Nunu to przygoda oparta na fabule, podczas której wyruszasz w „najwspanialszą podróż” z mistrzami League, Nunem i Willumpem. W informacji prasowej gry opisano to doświadczenie w następujący sposób: „Gracze będą chodzić, wspinać się i ślizgać po Freljordzie, krainie zamarzniętej przez bezlitosne zamiecie, groźne wilki i zaklęcia. Gracze będą musieli wykorzystać swoją inteligencję, aby przejść przez ten zamarznięty krajobraz i odkryć sekrety ukryte pod lodem. » Gra została opracowana przez Tequila Works i będzie dostępna na Nintendo Switch oraz PC za pośrednictwem Steam, GOG i Epic Games Store, w cenie 30 euro. Cyfrowe zamówienia przedpremierowe są już dostępne, a gracze, którzy zarezerwują grę, otrzymają dodatkowy cyfrowy album z grafiką. Riot oferuje także edycję kolekcjonerską za 100 dolarów, która zawiera pluszaki Willumpa i Poro, książkę z grafiką, cztery pocztówki, pięć emaliowanych przypinek, kolekcjonerską grafikę i wyskakującą dioramę.

Opowieść Bandle’a

Jeśli chodzi o Bandle Tale, gra nie ma jeszcze daty premiery, ale ma uroczy zwiastun, który podkreśla estetykę tytułu w stylu retro z góry na dół. W tej grze wcielasz się w Yordla (ekscentrycznego mieszkańca Bandle City) i musisz „zbierać i wytwarzać, aby wykonywać zadania z ukochanymi bohaterami League of Legends, aby ocalić Bandle City i ponownie zjednoczyć jego mieszkańców”. Riot Forge opisuje to doświadczenie jako relaksującą grę, która spodoba się fanom przytulnych gier. Więcej szczegółów na temat wydania Bandle Tale i Edycji Kolekcjonerskiej zostanie ogłoszonych przez Riot Forge wkrótce.

Źródło: www.engadget.com