Śledztwo policyjne w sprawie gróźb śmierci pod adresem słynnego gracza T1 Fakera

Policja w Korei Południowej prowadzi dochodzenie w sprawie gróźb skierowanych przeciwko gwiazdorowi T1, Sang-hyeokowi „Fakerowi” Lee. Ta złowieszcza groźba została opublikowana w Internecie po niedawnym zwycięstwie zespołu nad KT Rolster w letnich play-offach League of Legends LCK 2023, zgodnie z raportem Talk Esport w piątek.

Niepokojące zagrożenie

Wiadomość brzmiała: „Pójdę do hostelu T1, w którym przebywa Faker, i zrobię mu bliznę”. Według raportu policja metropolitalna w Seulu wszczęła dochodzenie w czwartek po otrzymaniu powiadomienia o zagrożeniu, zanim przekazała sprawę policji w Daejeon. Policja próbuje namierzyć adres IP w celu zidentyfikowania i zatrzymania nadawcy.

Odpowiedź zespołu T1

T1 wydało oświadczenie dotyczące tej trwającej sytuacji: „Potwierdziliśmy, że w społecznościach internetowych opublikowano haniebne komentarze na temat Fakera” – czytamy w oświadczeniu. „Jako zespół zgłosiliśmy to policji i aktywnie reagujemy i podejmujemy działania, aby zapewnić graczom bezpieczeństwo. »

Rozszerzona ochrona

Urzędnicy LCK zaostrzają środki bezpieczeństwa na pozostałą część letnich play-offów, które odbędą się w LoL PARK w Seulu do 20 sierpnia. 27-letni Faker jest trzykrotnym mistrzem świata (2013, 2015 i 2016) i dwukrotnym mistrzem Mid-Season Invitational (2016 i 2017), ma na swoim koncie 10 połączonych tytułów LCK i Champions Koreas, według Liquipedii. W organizacji T1 gra od 2013 roku.

T1 miał zmierzyć się z Gen.G Esports w finale fazy grupowej do trzech zwycięstw w piątek.

Zapisz się, aby otrzymywać najnowsze aktualizacje.

Źródło: www.bing.com