Skopiuj strategię T1 Keria, aby wygrywać więcej gier rankingowych jako bard

Wersja Barda Kerii: Jak zdominować gry rankingowe League of Legends

Nieskazitelna gra Barda Kerii odegrała ogromną rolę w zdenerwowanym zwycięstwie T1 nad JD Gaming w półfinale Mistrzostw Świata League of Legends 2023. Bard jest jednym z najtrudniejszych do grania i wyjątkowych bohaterów w League i z tego powodu często jest pomijany i nie ma najlepszego współczynnika wybierania, który w tej aktualizacji wynosi 2,5 procent, według witryny U.GG śledzącej statystyki League . Jednak podczas dominacji T1 w półfinałach meczów League Worlds przeciwko JDG, Bard Kerii spisał się fenomenalnie.

Runy i przedmioty

Przeciwko tankom Keria wybrała runy z drzewa Determinacji: Guardian, Font of Life, Bone Plating i Unflinching, wraz z runami z drzewa Dominacja Zombie Ward i Relentless Hunter. Preferowane opcje dla Barda w meczach ligowych obejmują zazwyczaj ofensywę (prędkość ataku), elastyczność (siła adaptacyjna) i obronę (pancerz).

Przeciwko Lulu, zamiast brać Czcionkę Życia na leczenie sojuszników, wziął Uderzenie Tarczą, aby uzyskać dodatkowe obrażenia adaptacyjne dla twojego następnego podstawowego ataku po zdobyciu tarczy. Różni się to nieco od tego, co jest zalecane, ale może warto wziąć to pod uwagę w grach rankingowych.

Inne aspekty do rozważenia

Runy to jednak nie wszystko. Musimy także wziąć pod uwagę Zaklęcia Przywoływacza Kerii, które zawsze były Błyskiem i Podpaleniem, oraz ich przedmioty. Niezależnie od tego, czy grał przeciwko tankowi, czy zaklinaczowi, zbudował Odłamek Prawdziwego Lodu, Medalik Żelaznego Solari, Ionian Boots of Lucidity i Knight’s Vow. Ponieważ mecze półfinałowe Mistrzostw dobiegły końca, zanim zdążył ukończyć budowę Barda, nie można dokładnie określić, co wybrałby w następnej kolejności. Jednak po zapoznaniu się z jego profilem w ProBuilds i grami Bard, możemy śmiało stwierdzić, że skłaniałby się ku wybraniu czegoś takiego jak Randuin’s Omen lub Bulwark of the Mountain. Jedyny raz, kiedy nie wziął Medalika Żelaznego Solari, miał miejsce podczas gry przeciwko Blitzrcrankowi. W tej sytuacji wybrał Battlesong Shurelyi, co jest świetnym pomysłem, biorąc pod uwagę popularność Blitzcranka w grach rankingowych League i to, jak ważne jest uniknięcie jego haka.

Wskazówki dotyczące gry rankingowej

Wersja Barda Kerii różni się od tej, którą można znaleźć na U.GG, ponieważ graczom zaleca się zabranie Butów Szybkości, Płytki Martwego Człowieka i przedmiotów wsparcia, takich jak Odkupienie. Chociaż nie ma w tym nic złego, nie ma nic złego w wypróbowaniu czegoś innego, zwłaszcza jeśli profesjonalista taki jak Keria buduje go za każdym razem w podobny sposób. Być może nie odniesiesz takiego sukcesu jak Keria, ponieważ jest on zawodowym graczem League w doskonałej formie i tuż przed finałem Mistrzostw Świata. Ponieważ jednak League zmienia się w każdym patchu, warto próbować nowych rzeczy, zwłaszcza w obliczu zbliżającego się przedsezonowego sezonu 2024. Mamy nadzieję, że zobaczymy więcej budowy Barda Kerii w grach rankingowych League oraz podczas finałów Mistrzostw Świata 2023, gdzie 19 listopada T1 zmierzy się z Weibo Gaming.

Źródło: www.bing.com