Skład zespołu Vitality LoL na LEC 2023


Po porażce ich superzespołu, Team Vitality po raz kolejny odbudowuje się wokół supergwiazdy środkowego pasa na nadchodzący sezon 2023.

Wprowadzają także import z LCK Challengers, a także wielu uważało, że jest graczem franczyzowym dla innego zespołu LEC.

Skład zespołu Vitality LoL LEC 2023

Skład został potwierdzony w oficjalnym ogłoszeniu składu LEC 2023 Team Vitality.

Górny pas

Na początek ich lista, Team Vitality będzie Importowanie Kyeong „Photon” Gyu-tae z T1 Challengers. Photon rozpoczął karierę zawodową w październiku 2019 roku w ramach Gen.G Academy. Następnie po roku dołączył do LSB Challengers, zanim udał się do T1 Challengers. W związku z tym gra jako górny zawodnik Vitality będzie jego debiutem w zespole głównego regionu. Drużyna T1 Photona zajęła trzecie miejsce w letnich rozgrywkach LCK CL 2022, a nazwa T1 sama w sobie zwróci uwagę na tego gracza.

Barney „Alphari” Morris, górny zawodnik Vitality przed Photonem, ogłosił, że zrobi sobie przerwę od profesjonalnej gry. Według Alphari zmieni się również rola na środkowego i przeniesie się do Brazylii jego tweeta.

Dżungla

Zhou „Bo” Yangbo dołączył do innego dżunglera Vitality, Kang „Haru” Min-seunga na początku tego roku. Jednak Haru rozegrał wszystkie gry dla VIT w letnim splicie, pozostawiając Bo swobodę dominacji w kolejce solo z szalonymi wskaźnikami wygranych.

Bo był początkowo członkiem FunPlus Phoenix, dopóki nie został zawieszony na pierwszą połowę 2021 roku po tym, jak został uznany za winnego ustawiania meczów. W końcu opuścił FPX i przez rok nie mógł znaleźć zespołu.

Haru będzie grał w SuperMassive Esports w lidze tureckiej.

środkowy pas

Luki „Perkz” Perkovicia nie trzeba przedstawiać. Perkz, jedno z najwybitniejszych nazwisk w LEC, a nawet w całej zachodniej części League of Legends, był jednym z graczy, którzy nieustannie podnosili poprzeczkę, określając, co to znaczy być dobrym graczem. Po jego dołączeniu na sezon 2022 było oczywiste, że Team Vitality chce zbudować wokół niego zespół – aby jak najlepiej wykorzystać gwiazdora. Mimo to nie udało im się osiągnąć wyników za rok. Perkz jest faktycznie jedynym, który pozostał z listy Vitality 2022.

Dolna linia

Matúš „Neon” Jakubčík, poprzednio dolny bot w Misfits Gaming, będzie grać dla Team Vitality w tym roku. Po utracie miejsca LEC Misfits, Neon znalazł nowy dom w Vitality. Słowacki bot lane ma za sobą długą karierę, która rozpoczęła się w 2015 roku. Jako część Misfits w tym roku awansował do obu play-offów, ale nie udało mu się wyjść poza półfinał.

Zajmie zwolnione miejsce Matyáša „Carzzy” Orsága, który po roku spędzonym w Vitality wróci do MAD Lions. To dwa lata przed wygaśnięciem jego kontraktu z VIT, który datowany jest na koniec 2024 roku.

Wsparcie

Norman „Kaiser” Kaiser jest ostatni kawałek układanki Team Vitality. W MAD Lions gra od momentu jego powstania w 2019 roku, a Vitality to dopiero jego trzeci zespół w karierze zawodowej. Był częścią wszystkich osiągnięć MAD, a sama jego obecność sprawia, że ​​ten skład Team Vitality LoL jest sam w sobie potęgą.

Labros „Labrov” Papoutsakis, poprzedni support Vitality, ma znalazł nowy dom w Team BDS, mimo że GCD mówi, że jego kontrakt z VIT wygasa po sezonie 2024.

Źródło : https://clutchpoints.com/team-vitality-lol-roster-lec-2023