Shrek, Dante i Michael Jackson w sercu aktualizacji zapobiegającej oszustwom League of Legends

League of Legends pod oblężeniem

Najnowsze ogłoszenia Riot Games dotyczące aktualizacji ich głównej gry MOBA League of Legends wywołały podekscytowanie wśród graczy, którzy twierdzą, że ożywią grę w 2024 r. Jednak chociaż większość tych dodatków przyciągnie wątpiących graczy w szczelinę, jeden z nich może oznaczać śmierć żarliwej społeczności modderów i twórców, którzy od lat eksperymentują z grą.

Problem z Vanguardem

Problem polega na tym, że Vanguard wykryje wszystko, co manipuluje jądrem dowolnej gry, którą chroni. Obejmuje to kody, skrypty (termin, który w uproszczeniu oznacza narzędzie pomagające w grze uderzać i unikać umiejętności)

i nieszkodliwe modyfikacje po stronie klienta. Te mody różnią się znacznie pod względem wpływu. Dostępne są modyfikacje niestandardowych skórek bohaterów, pakiety głosowe dla bohaterów i spikerów gry, kompletne przeróbki map i wiele więcej. Vanguard najwyraźniej zamierza położyć kres tym pasjonującym projektom – skierowanym do fanów świątecznych skórek na Summoner’s Rift i Shrek Gragas. Twórcy tych modów byli, co zrozumiałe, zmuszeni do opłakiwania swojego losu na kilka dni przed dodaniem Vanguard.

Gniew i frustracja społeczności

W odpowiedzi jeden z właścicieli platformy do udostępniania modów powiedział, że chociaż przyszłość modowania wygląda obecnie ponuro, są pewne nadzieje. Dodał też, że uruchomiono także konkursy internetowe, których celem jest ratowanie sprawy niestandardowych skórek.

Wpływ Vanguarda

Problem uwydatniony przez nadchodzący dodatek Vanguard uderza w grupę graczy, na których duży wpływ to miało. Czy jednak takie poświęcenie jest tego warte? Aby odpowiedzieć na to pytanie, warto przyjrzeć się obecnemu stanowi League of Legends oraz uporowi oszustów i scenarzystów.

Ostatecznie jest to tragiczny przypadek szkód ubocznych i prawdopodobnie zjawisko to stanie się coraz bardziej powszechne w miarę trwania trwającej w branży bitwy między twórcami gier a oszukiwaniem twórców oprogramowania. To naprawdę tragiczne, że modyfikacje stworzone przez społeczność są tutaj celem.

Jeśli to koniec modów i niestandardowych skórek League of Legends, trzeba uporządkować łzy nad Michaelem Jacksonem, Shrekiem i wszystkimi innymi dziełami społeczności.

Źródło: www.bing.com