Seria Netflix League of Legends, Arcane, premiera 6 listopada


Vi the Piltover Enforcer, jedna z głównych postaci Arcane, nadchodzącego serialu animowanego League of Legends na Netflix. (Zdjęcie: Riot Games/Netflix)

Arcane, długo oczekiwany serial animowany League of Legends (LoL) na Netflix, miał premierę w popularnej usłudze przesyłania strumieniowego 6 listopada po tym, jak jego oficjalny zwiastun pojawił się w niedzielę (26 września).

Zwiastun rzuca więcej światła na siostry Vi i Jinx, dwie z najpopularniejszych bohaterek LoL-a i główne postacie Arcane.

Serial podąża za nimi przez ich trudne dzieciństwo i rozbieżne ścieżki, które obrali w życiu jako dorośli, co ostatecznie prowadzi ich do konfliktu, który zestawia brutalną walkę między bliźniaczymi miastami Piltover i Zaun.

Piltover i Zaun tworzą jedno z najciekawszych miejsc w Runeterze, odpowiedniku naszego świata w LoL-u, ponieważ są to biegunowe przeciwieństwa, które znajdują się w tym samym miejscu.

Piltover to lśniąca steampunkowa utopia, która wznosi się wysoko nad Zaun, uciskanym podziemiem, który chce zmienić równowagę sił. Zwiastun ujawnił również, że wynalezienie technologii Hextech da Zaunowi środki do zmiany status quo.

Arcane ukaże się w serii aktów, z których każdy będzie zawierał trzy odcinki. Pierwszy akt ukaże się 6 listopada, zaraz po wielkim finale tegorocznych LoL World Championship. Drugi akt zostanie wydany 13 listopada, a trzeci i ostatni akt zostanie wydany 20 listopada.

Riot Games i Netflix współpracowały przy produkcji Arcane i wykorzystały Fortiche Productions, studio animacji, które w przeszłości wyprodukowało już kilka filmów LoL, aby animować serial.

Riot Games po raz pierwszy ogłosiło Arcane w 2019 roku podczas obchodów 10-lecia LoL-a. Choć program miał początkowo mieć premierę w 2020 roku, pandemia koronawirusa opóźniła jego premierę do tego roku.

Podczas gdy Arcane będzie dostępne w serwisie Netflix dla większości krajów na świecie, fani LoL-a w Chinach mogą również oglądać go w Tencent Video dzięki partnerstwu Riot Games z Tencent.

Wydanie Arcane na Netflix w szczególności dodaje do stale rosnącej listy adaptacji gier wideo dostępnych na popularnej platformie streamingowej. DOTA: Dragon’s Blood, serial anime oparty na Dota 2 — największym rywalu LoL-a — został wydany na Netflix w marcu i ma już drugi sezon w drodze.

Oprócz LoL i Dota 2, inne gry wideo z adaptacjami na Netflix to Castlevania, Resident Evil, Dragon’s Dogma, Assassin’s Creed i Cuphead.

Aby uzyskać więcej informacji o grach, odwiedź https://yhoo.it/YahooGamingSEA. Śledź nas również Świergot!

Obejrzyj więcej filmów na YahooSource : https://sg.news.yahoo.com/netflix-arcane-league-of-legends-premiere-6-november-022057673.html