Seraphine dominuje w meta ADC w łatce LoL 14.3

Seraphine, popularna piosenkarka meta ADC

Właśnie wtedy, gdy myśleliśmy, że czasy czarujących duetów w dolnej linii mamy już za sobą, różowowłosy bohater powrócił i po raz kolejny zakłóca metę ADC League of Legends. Seraphine powraca jako prowadząca po przeróbce meta dolnej linii, ze współczynnikiem zwycięstw na poziomie około 54% we wszystkich Elosach, zgodnie ze statystykami ligi na stronach OP.GG i U. GG. Następuje to po dwóch kolejnych aktualizacjach, w których gwiazdorska piosenkarka zwyciężyła nad bardziej tradycyjnymi prowadzącymi dzięki wyczynowi w postaci złotego dochodu, ale teraz odzyskuje swoją moc jako prześladowca linii.

Nieoczekiwane pojawienie się Seraphine

Chociaż Seraphine miała być środkową drużyną, często jest przedstawiana jako prowadząca lub wspierająca. Zdjęcie za pośrednictwem Riot Games Patch 14.2 zawierało długo oczekiwane osłabienia strategii podwójnego wsparcia, która przytłaczała graczy, zarówno zwykłych, jak i zawodowych, od początku sezonu 2024. W ramach tych osłabień kara dla stworów hodujących złoto za pomocą tego przedmiotu zaczęło obowiązywać każdego gracza posiadającego przedmiot wsparcia w swoim ekwipunku, skutecznie eliminując strategię polegającą na przekazywaniu sobie nawzajem graczy w celu zabijania stworów. Dzięki tej jednej zmianie czarodziejki przeszły z roli ADC na role wspierające. Jednak Seraphine, która wyciągnęła na światło dzienne tę niezdrową strategię, po prostu zdecydowała się na inną, bardziej ofensywną wersję, której większość innych czarodziejek nie jest w stanie skutecznie wykonać. W tej aktualizacji gracze powrócili do konfiguracji maga Seraphine, dodając jednocześnie przedmioty takie jak Berło Płynnych Wód i Księżycowy Regenerator, które zapewniają jej dodatkowe statystyki, jednocześnie zwiększając jej możliwości wsparcia.

Zdolności czystej fali Seraphine

Siła Seraphine jako ADC w ostatnich latach wynika z jej zdolności do czystych fal. Jego dwie standardowe umiejętności zadające obrażenia mogą zadawać obrażenia wielu celom jednocześnie, a w połączeniu z jego umiejętnością pasywną można nawet rzucić dwukrotnie, aby szybko wyeliminować stwory stojące mu na drodze. To z kolei otwiera inne strategie dla dolnej linii, takie jak umożliwienie swojemu wsparciu swobodnego poruszania się lub zanurzenie wrogów pod wieżą z pomocą dżunglera. Jeśli wskaźnik zwycięstw Seraphine utrzyma się na tym samym poziomie przez kilka następnych dni, może znaleźć się na liście osłabień w aktualizacji 14.4. Jednak jej status bohaterki, którą można grać w trzech rolach, często utrudnia utrzymanie równowagi. Więcej informacji na temat zmian nadchodzących w łatce League Patch 14.4, która ma zawierać drugą część wydarzenia Księżycowego Nowego Roku i garść nowych skórek porcelanowych, powinno zostać ujawnionych w nadchodzących dniach.

Źródło: www.bing.com