Seniorzy na Tajwanie grają w League of Legends Tournament » TalkEsport


Mówiąc o graczach e-sportowych, można by założyć, że grupa milenialsów gra w gry wideo w celach zarobkowych lub hobbystycznych, ale w niedawnym raporcie seniorzy na Tajwanie utworzyli drużyny League of Legends, aby wziąć udział w turnieju.

Powstały drużyny seniorów w wieku 60-70 lat, co wystarczyło, aby zrobić wrażenie na wszystkich widzach, którzy przybyli na turniej. Turniej został zorganizowany przez uniwersytet, aby podnieść na duchu starszych graczy i okazał się ogromnym sukcesem, co skłoniło wiadomości do nabrania rozgłosu.

Gracze twierdzili, że granie w gry wideo było dobrym ćwiczeniem dla ich umysłów i pomogło im się zająć, a to z kolei pomogło im osiągnąć zdrowszy styl życia.

„Nawet moja babcia gra lepiej niż ty”. jest teraz wykonalnym stwierdzeniem. „Żyję już od jakiegoś czasu i nie powinnam pozwolić, by to mnie pokonało – i zwyciężyłam” – powiedziała jedna ze starszych zawodniczek.

Gracze podkreślili również, że e-sport dla osób starszych jest często pomijany i nie traktowany poważnie, dlatego ważne jest, aby wszyscy zrozumieli, że starszy obywatel może być kolejnym pretendentem do e-sportu.

„Doszedłem do wniosku, że to jest dobre dla mózgu. A zwłaszcza używanie rąk, musisz mieć zręczność. powiedziała pani Chiang, która według swojego trenera gra w gry wideo 5 godzin tygodniowo i dodała również, że pomogło jej to przezwyciężyć ignorancję wobec technologii.

Dziękujemy za przeczytanie. Aby uzyskać więcej ekskluzywnych treści dotyczących e-sportu i gier, śledź nas w Wiadomościach Google.Źródło : https://www.talkesport.com/news/senior-citizens-in-taiwan-play-league-of-legends-tournament/