Ścieżka Mistrzów w League of Legends Wiki

Fragmenty: cenna waluta w Path of Champions

Tryb i fragmenty Path of Champions

Fragmenty to waluta używana w trybie Path of Champions. Waluta ta została wprowadzona do gry w wersji 3.8. Im więcej graczy zapuszcza się na Ścieżkę Mistrzów, tym bardziej niebezpieczne staje się przejście. Gracze zdobywają fragmenty poprzez grę, co pozwala im podnosić poziomy gwiazdek mistrzów, odblokowywać nowe moce i przygody.

Fragmenty mistrza

Odłamki Bohaterów to podstawowy typ odłamków, unikalny dla każdego grywalnego bohatera w Path of Champions. Na przykład, aby odblokować i ulepszyć Gwiazdę Barda, gracze muszą używać odłamków określonych przez Barda, a nie odłamków innych bohaterów. Fragmenty te są dostępne w Kosmicznych Kryptach, które można zdobyć wykonując cotygodniowe zadania, zwiększając poziom Legendy, kończąc Przygody Kampanii Czempionów i Przygody Światowe, a także wykonując Zadania Rozdziału.

Dzikie fragmenty

Dzikie fragmenty zostały wprowadzone w wersji 3.10. Można ich używać jako zamienników lub w połączeniu z Odłamkami Bohaterów, aby odblokować lub ulepszyć gwiazdę dowolnego bohatera na Ścieżce Mistrzów. Jedynym sposobem na zdobycie Wild Shards są codzienne zadania i podniesienie poziomu Legendy. Gracze mogą jednocześnie przechowywać do 50 Wild Shardów. Jeśli liczba ta zostanie przekroczona, nadmiarowe fragmenty zostaną zatrzymane, ale gracze nie będą mogli zdobyć ich więcej, dopóki nie zmniejszą swoich zapasów poniżej 50.

Korzystanie z fragmentów

Fragmentów można używać do odblokowywania i ulepszania Gwiazd Czempionów. Odblokowanie bohatera kosztuje 30 odłamków każdy. Aby zwiększyć liczbę gwiazdek mistrza, potrzebujesz 10 fragmentów na jedną gwiazdę, 20 na dwie gwiazdki i 40 na trzy gwiazdki.

Źródło: Leagueoflegends.fandom.com