Riot zmienia PD i złoto League of Legends w przedsezonie 2023


Aktualizacja przedsezonowa dla League of Legends pojawi się wkrótce, gdy zostaną wprowadzone zmiany w PD i złocie.

Aktualizacja przedsezonowa z 2023 r. przyniesie wiele zmian i dodatków do League of Legends. Dużymi dodatkami są zmiany w Chemtech, nowy system pingowania, funkcja głosowania, nowe przedmioty, zmiany w dżungli itp. Większość zmian ma na celu zmianę rzeczy w grze i zmianę sposobu, w jaki gracze radzą sobie z grą.

Te zmiany są poważne, ponieważ zmienią krajobraz League of Legends w 2023 roku. W tym samym duchu jest to również ekscytująca część League of Legends, aby przejść do przedsezonu, wypróbować nowe zmiany i cieszyć się grą. Zmiany zostaną dopracowane przed rozpoczęciem rzeczywistego sezonu, więc warto, aby Riot wprowadził je w przedsezonie.

Jednym z aspektów zmian nadchodzących w League of Legends są ogólne zmiany w PD i złocie zdobyte z różnych ról. Zwykle, gdy Riot idzie na te zmiany, spodziewają się pewnego wzrostu i dopracowania w przyszłości. Oto zmiany dotyczące PD i złota, które pojawią się w przedsezonie 2023.

Czytaj więcej: Co się stanie z aplikacjami innych firm po wybraniu przez Championa anonimowości?

Zmiany XP i złota

Kilka części gry doczeka się kilku zmian w złocie i PD. Oto szczegółowy opis zmian w różnych aspektach gier. Reddit Post bardzo ładnie kompiluje zmiany. Ponieważ zmiany dotyczą różnych ról, zacznijmy od zmian w alejach, a następnie przejdźmy do zmian w dżungli.

Zmiany PD i złota w alei

PD i złoto są zmieniane na środkowej i górnej alei. Jeśli chodzi o złoto, chodzi przede wszystkim o środkową aleję, podczas gdy zmiana PD dotyczy zarówno środkowej, jak i górnej alei. Oto zmiany:

Zmiany w złocie wieży

  • Złoto płytowe za wieżę zostało zmienione ze 160 na 175 sztuk złota każda.

Zmiana złotego pancerza wieży nagrodzi agresywnych bohaterów. Ponieważ jednak MR/Pancerz wieży również jest zwiększany, ostatnie 2-3 płyty będą trudniejsze do zniszczenia. Herold będzie odgrywał w tym dużą rolę, ponieważ zadaje nieuchronne obrażenia wieżom. Zyskają na tym style gry we wczesnej fazie gry.

Zmiany na środkowej linii

  • Wszystkie sługi ze środkowej alei dadzą o 1 złoto mniej przez pierwsze 14 minut gry. Złoto -1 jest dodawane do już istniejących -10 złota ze stworów z działami na środkowej alei.
  • Środkowa aleja otrzyma 95% PD zamiast 93% PD.

Zmiany w złocie na środkowej linii nie są zbyt duże, ponieważ łączna liczba nie stanowi ogromnej straty. W naturalny sposób powstrzymuje środkowych przed szybkim skokiem, mimo że środkowa aleja otrzymuje niewielkie wzmocnienie PD. Jeśli chodzi o PD, jest to również niewielki wzrost, więc spadek złota i wzrost PD powinny się nawzajem znosić na środkowej alei.

Najważniejsze zmiany

  • Górna aleja otrzyma 95% PD zamiast 93% PD.

Górna aleja odzwierciedla zmiany PD na środkowej alei, ponieważ przewaga jest nieco większa i powinna pomóc w szybszym trafieniu punktów przerwania górnej alei.

Zmiany PD w dżungli i złota

Dżungla otrzyma wiele zmian, w tym zmniejszony zasięg smyczy, zwierzaki i tym podobne. Zacznijmy od wszystkich jeden po drugim.

Zmiany w złocie i PD w związku ze zwierzętami i przedmiotami do dżungli

  • W 2:30 minucie gry i co minutę od tego momentu gracz otrzymuje jeden smakołyk na dżunglę (smakołyki kumulują się). Za każdym razem, gdy ginie duży potwór (duży potwór w obozie), zwierzak jest karmiony smakołykiem, który zyskuje 50 sztuk złota za smakołyk. Na najwyższym poziomie przedmiotów do dżungli smakołyk jest przyznawany co 1:30 minuty zamiast 1 minuty.
  • Dodatkowe PD otrzymywane z przedmiotów do dżungli i zwierząt domowych jest zwiększone do 75 PD z 60 PD.

Dżunglerzy z natury zdobędą więcej złota w trakcie gry. Nie jest to jednak dużo w pojedynczej instancji wzmocnienia. Jednak np. w 30-minutowej grze jest to pokaźna ilość złota. Jeśli chodzi o zmiany PD, dżunglerom będzie więcej PD z góry, aby zacząć zdobywać kolejne poziomy i dotrzymywać im tempa.

Zmiany w obozie

  • Skalniaki, Wilki i Raptory są warte mniej złota i PD.
  • Ogólnie obozy w dżungli mają mniej PD, aby zrekompensować 15 dodatkowych PD zdobytych dzięki przedmiotom do dżungli.
  • Złoto jest redukowane we wszystkich obozach, aby zrekompensować złoto zdobyte ze smakołyków dla zwierząt.

Wszystkie zmiany w obozach są zgodne ze wzrostem PD i złota dawanych przez przedmiot do dżungli i zwierzaki. Jednak dostrojenie będzie wymagane, gdy zmiany trafią na serwery na żywo. Miejmy nadzieję, że balansowanie zostanie wykonane przed zakończeniem przedsezonu.

Na zakończenie

W sumie, oprócz zmian w dżungli, wprowadzanych jest całkiem sporo drobnych zmian. Wiele z nich przesunie się w stronę szybkich gier, a złoto w dżungli będzie bardziej stabilnym przychodem. Wiele z tego sprowadza się z czasem do wyważania i dostrajania. Oto kilka interesujących zmian wprowadzonych przez Riot i mamy nadzieję, że się uda.Źródło : https://gameriv.com/riot-changes-league-of-legends-xp-gold-2023-preseason/