Riot żartuje, gdy gracze LoL odkrywają, że Zilean nie otrzymał żadnych większych zmian od sezonu 5

League of Legends: Zilean, Zapomniany Bohater

Od czasu premiery League of Legends przeszło wiele ewolucji, wraz z pojawieniem się kilku bohaterów, przedmiotów i poważnych zmian, które ukształtowały meta. Jest jednak jeden bohater, o którym twórcy i większość graczy najwyraźniej zapomnieli: Zilean. Od czasu wprowadzenia aktualizacji 5.23 24 listopada 2015 r. Chronokeeper nie otrzymał żadnych znaczących modyfikacji od projektantów Riot Games. Pomimo ogólnych zmian wprowadzonych w ramach ogólnych aktualizacji dotyczących magów, wytrzymałości i kilku drobnych poprawek, Zileanowi nie poświęcono szczególnej uwagi.

Mistrz zatrzymany w czasie

Z wyjątkiem kilku drobnych aktualizacji podstawowego zdrowia, pancerza i many, a także poprawek błędów i aktualizacji wizualnych, Zilean nie przeszedł większych zmian od ośmiu lat. Jego umiejętności nie ewoluowały od 2015 roku. Wielu innych bohaterów przeszło okresy bez większych zmian, ale Zilean pozostaje jednym z niewielu bohaterów, których twórcy nie ulepszyli. Inżynier kontroli jakości Riot, Ray „RayYonggi” Williams, zażartował jednak, że Zilean był „być może po prostu idealnym mistrzem”.

Gorąca debata wśród entuzjastów Zileana

Istnieje zdecydowana mniejszość fanów Zileana, którzy mają nadzieję, że uwaga wokół ich ulubionego Strażnika Czasu uspokoi się, obawiając się, że Riot w końcu wprowadzi zmiany, które osłabią mistrza. Inni wręcz przeciwnie, uważają, że Zilean nie potrzebuje żadnych zmian, ponieważ we właściwych rękach stanowi zagrożenie mogące zdominować rozgrywki. Według strony statystycznej League U.GG, w obecnej meta Zilean utrzymuje przyzwoity współczynnik gry wśród wspierających, ze współczynnikiem zwycięstw na poziomie 51% w ponad 39 000 gier na poziomach Platinum i wyższych. Może nie jest najpopularniejszym supportem, ale Zilean i tak może poświęcić trochę czasu, aby ukraść Twoje Elo, jeśli natkniesz się na utalentowaną jedną sztuczkę.

Źródło: www.bing.com