Riot uruchamia Rising Stars, nowy turniej League of Legends dla kobiet


Riot Games połączyło siły z GGTEch i NUEL, aby uruchomić Rising Stars, nowy samodzielny turniej League of Legends dla kobiet.

W dążeniu do „promowania integracji i możliwości w e-sporcie” Riot twierdzi, że każda rywalizująca drużyna „musi składać się wyłącznie z kobiet” w wieku co najmniej 16 lat.

Eurogamer Newscast: Kto kupi PlayStation VR2?

Turniej online dla drużyn z całej Europy – choć „nastawiony głównie na uczestników z Wielkiej Brytanii, Irlandii i krajów nordyckich” – odbędzie się 26 i 27 listopada i będzie rozgrywany na serwerze EUWest. Uczestnicy potrzebują konta League of Legends „w dobrej reputacji” i będą walczyć o swoją część z puli nagród 3000 GBP. Rejestracja kończy się 22 listopada.

Nie jest jasne, czy zawodnicy niebinarni i transpłciowi są mile widziani, a Riot twierdzi, że rejestracja graczy „będzie obejmować weryfikację płci we współpracy z DivE, organizacją promującą różnorodność płci w e-sporcie, która już pomaga w operacji EMEA turnieju VCT Game Changers Riot Games i Dzikie zmiany w grze Circuit”. Zatrudnieni zostaną również moderatorzy, aby „zapewnić i wspierać bezpieczną przestrzeń dla wszystkich uczestników”.

„Riot Games angażuje się w tworzenie większej liczby możliwości dla kobiet-graczy; Game Changers odniosły ogromny sukces dla Valorant i będą kontynuować ekspansję na inne gry” – powiedział Will Attwood, menedżer ds. doświadczeń konkurencyjnych w Riot Games.

„Rising Stars, jako lokalny, samodzielny turniej, to kolejny przykład pracy, którą my i nasi partnerzy możemy wykonać, aby promować różnorodność i włączenie w społeczność e-sportową. Fakt, że jesteśmy również w stanie wspierać uczniów stawiających pierwsze zawodowe kroki w branży jest wisienką na torcie”.

„Esports to fantastyczna arena dla wszystkich entuzjastów gier, którzy mogą angażować się i rywalizować w miesiącach zimowych, a turniej Rising Stars to idealna platforma do łączenia ludzi” – dodał David Jackson, country manager GGTech/NUEL. „Wszyscy gracze, którzy biorą udział w zawodach e-sportowych, powinni czuć się włączeni i mile widziani, więc wspaniale jest widzieć pracę, jaką Riot Games i DivE wykonują w tej przestrzeni”.

Wiadomość pojawia się zaledwie kilka tygodni po tym, jak trener oskarżony o molestowanie seksualne opuścił serbską organizację e-sportową Rising Hope.

W zeszłym miesiącu całkowicie kobieca drużyna Valorant Rising Hope i główny trener Jehiel zrezygnował po zgłoszeniu roszczenia o molestowanie seksualne w związku z innym trenerem, Simonsem. W oświadczeniu na Twitlonger Jehiel szczegółowo opisał, jak Simons regularnie groził ujawnieniem swoich genitaliów pomimo częstych próśb, by tego nie robić.

„Może to być dla nich wewnętrzny żart lub coś, ale ponieważ jestem trenerem zawodniczek, uznałem to za nieodpowiednie” – powiedział Jehiel. „Więc zadzwoniłem do niego, mówiąc mu, że to nie był dobry żart i że powinien powstrzymać się od robienia tego, ponieważ to nie było zabawne”.





Źródło : https://www.eurogamer.net/riot-launches-rising-stars-a-new-womens-league-of-legends-tournament