Riot uderzył w żądanie szantażu w wysokości 10 milionów dolarów od hakerów kodu źródłowego League of Legends


Według Motherboard Riot Games zostało poproszone o zapłacenie 10 milionów dolarów jako okup za skradziony kod źródłowy po cyberataku, który rzekomo miał miejsce 17 stycznia. List z żądaniem okupu został wysłany do dyrektorów firmy i groził ujawnieniem skradzionych plików, a także ujawnieniem skali naruszenia w systemie Riot.

W rzekomej poczcie otrzymanej przez media hakerzy zażądali od firmy zapłaty 10 milionów dolarów lub udostępnienia publicznie cennych danych uzyskanych podczas ataku. Riot jednak wyjaśnił, że nie ma zamiaru spełnić żądania atakujących w oświadczeniu udostępnione na oficjalnym koncie firmy na Twitterze 24 stycznia .

W tym samym komunikacie Riot potwierdził otrzymanie listu z żądaniem okupu, jednak nie ujawnił treści listu hakera. W liście hakerzy rzekomo przedstawili dowód zdobycia cennych danych i udostępnili link do czatu grupowego Telegram, przez który sugerowali komunikację Riot.

Powiązane: Riot twierdzi, że kod źródłowy League został skradziony podczas cyberataku, a teraz jest przetrzymywany dla okupu

Na liście skradzionych cennych danych hakerzy umieścili „cenny” kod źródłowy zapobiegający oszustwom, cały kod gry dla Liga Legend i jego narzędzia oraz tryb użytkownika zapobiegający oszukiwaniu o nazwie „Packman”. W zamian za zapłatę napastnicy powiedzieli, że natychmiast usuną cały kod źródłowy ze swoich serwerów i zagwarantują, że pliki nigdy nie zostaną udostępnione publicznie.

„Nie chcemy szkodzić twojej reputacji ani powodować zamieszania publicznego. Naszą jedyną motywacją jest zysk finansowy” – czytamy w liście, zanim wyznaczono Riotowi termin 12 godzin, który już upłynął w tym momencie.

Hakerzy zwrócili następnie uwagę, że pomimo tego, że Riot jest bardzo dumny ze swoich środków bezpieczeństwa, byli w stanie przebić się przez nie za pomocą „hakowania na poziomie amatorskim”. Atakujący powiedzieli również, że zapewnią Riotowi lepszy wgląd w to, w jaki sposób umożliwili ten atak, a także zaoferują porady, jak zapobiegać przyszłym naruszeniom, jeśli okup zostanie zapłacony.

Pismo można znaleźć tutaj.

Źródło : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=63d13d148a7941888c4a799ab93bfff3&url=https%3A%2F%2Fdotesports.com%2Fleague-of-legends%2Fnews%2Friot-hit-with-10-million-blackmail-demand-from-league-of-legends-source-code-hackers&c=16352317838519286253&mkt=fr-fr