Riot przeprasza League of Legends, omawia nowy tryb gry


Film z przeprosinami League of Legends od Riot Games mówi, że „nie udało się dostarczyć pewnych rzeczy, które naprawdę mają znaczenie”, podczas gdy zespół omawia stan LoL i to, jak pracuje nad poprawą na przyszłość i utrzymaniem pozycji League jako jednej z najlepszych gier MOBA na PC. W ośmiominutowym filmie Riot mówi, że chce „porozmawiać trochę o niektórych błędach, które popełniliśmy”, w tym między innymi o filmie League of Legends 2023, który rozczarował fanów jego mało inspirującym projektem.

W filmie producent wykonawczy League of Legends, Jeremy „Brightmoon” Lee, oraz szef studia League Andrei „Meddler” van Roon siedzą w studiu deweloperskim Riot Games w prostej, skromnej prezentacji, aby przedstawić szczerą ocenę obecnej stan League of Legends. „Wszystko zbliża się teraz do punktu kulminacyjnego” — zauważa Lee — „ponieważ rozpoczęcie sezonu ma być tym ekscytującym, epickim, ekscytującym momentem, na który wszyscy czekamy. Szczerze mówiąc, nie spełniliśmy tam twoich oczekiwań.

Para przyznaje, że miniony rok był jednym z wzlotów i upadków. „Stan gry, zarówno teraz, jak i przez jakiś czas, nie był taki, jaki powinien być” — kontynuuje van Roon — „Słyszeliśmy to od ciebie i całkowicie się z tym zgadzamy”. Zauważa, że ​​aktualizacja wytrzymałości LoL w zeszłym roku i Mistrzostwa „były doskonałe”, ale mówi: „Jest wiele innych rzeczy, w których upuściliśmy piłkę”, powołując się na film, brak nowych trybów gry i zbyt formalne wydarzenia jako kluczowe przykłady.

Mówiąc konkretnie o przerywniku filmowym, van Roon mówi: „W pełni planowaliśmy mieć przerywnik filmowy, taki jak w poprzednich latach, na początek tegorocznego sezonu, z naciskiem na bohatera, coś w rodzaju wielkich epickich momentów”. Kontynuuje: „Mieliśmy na to budżet, mieliśmy odpowiedni zespół… ale nie udało nam się dostarczyć”. Zobowiązuje się do filmu prowadzonego przez mistrzów na przyszły rok.

Mówiąc o tym, jak zespół mógł być bardziej otwarty na stan filmu przed jego wydaniem, van Roon dodaje: „Chcemy wykonać znacznie lepszą robotę, rozmawiając z wami”. Komunikacja jest kluczowym elementem zarządzania oczekiwaniami społeczności, a obaj przyznają, że brak informowania fanów o tym, kiedy cele mogą zostać trafione lub pominięte, doprowadziło do zwiększonej frustracji społeczności.

Podkreślono również wydarzenia, które wydają się dość schematyczne, nie ma zbyt wiele nowych rzeczy do zrobienia, z wyjątkiem szlifowania przepustki, a także brak nowych trybów gry. Jednak Riot twierdzi, że zmieni się to w 2023 roku. „Dobrą wiadomością jest to, że mamy zespół ds. trybów, który jest obsadzony i gotowy do wykonania”, mówi Lee z uśmiechem, „Właściwie tylko w tym tygodniu graliśmy w prototyp nowego tryb gry, kilka dni temu, i jest naprawdę obiecujący – i mamy nadzieję, że udostępnimy wam wszystkim tego lata”.

Opisując ten tryb, van Roon wyjaśnia: „Jest to tryb, w którym cztery dwuosobowe drużyny rozgrywają serię rund przypominających pojedynki i kupują przedmioty, awansują itd. między rundami. Jest trochę szalony, trochę szorstki jak na prototyp, ale uważamy, że jest bardzo obiecujący”. Mówi, że zespół ma nadzieję podzielić się szczegółami i grafiką w okolicach marca, a tryb ma wyjść „mniej więcej w połowie roku”.

„Oprócz tego” — kontynuuje van Roon — „dokonujemy również wielu długoterminowych inwestycji w League, rozpoczynając kilka znacznie większych projektów”. Lee wspomina o oświadczeniu dyrektora generalnego Riot Games, Nicolo Laurenta, mówiącego, że League w 2023 roku będzie świadkiem „największego roku finansowania, jaki kiedykolwiek miał”. Lee mówi o inwestycjach w technologię leżącą u podstaw League of Legends, obejmującą wszystko, od możliwości silnika i pojemności serwera po tworzenie grafiki i narzędzia zapobiegające oszustwom.

Para wypisuje się rozmawiać z ponowną obietnicą poprawy komunikacji. Oznacza to częstsze przekazywanie zarówno dużych aktualizacji, jak i mniejszych szczegółów, a także więcej wiadomości z wyprzedzeniem, w tym takich rzeczy, jak daty wydarzeń. Proszą fanów, aby zasugerowali, które formaty chcieliby zobaczyć, czy to posty na blogu, aktualizacje wideo lub inne formaty.

„Bardzo uważnie słuchamy waszych opinii, chcielibyśmy włączyć je do gry. Będziemy nadal dzielić się z wami naszymi przemyśleniami i oczywiście słuchać waszych w zamian” – mówi van Roon na zakończenie – „ale ostatecznie wiemy, że tutaj liczą się czyny, a nie słowa”.

Wzmocnienia Rammusa w League of Legends właśnie pojawiły się w mikrołatce po tym, jak wytrzymały żółw odnotował duży spadek współczynnika wygranych po informacjach o łatce LoL 13.1. Pamiętaj, aby sprawdzić najnowsze nagrody League of Legends Prime Gaming, jeśli masz konto Amazon Prime, i dowiedzieć się, ile wydałeś na League of Legends – jeśli się odważysz.

Źródło : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=63c2a77b91c7462fa6992037c70c89bc&url=https%3A%2F%2Fwww.pcgamesn.com%2Fleague-of-legends%2Fapology-riot-new-game-mode&c=596019069614282657&mkt=fr-fr