Riot potwierdza pojawienie się nowego systemu rankingowego MMR dla LoL w 2024 roku

League of Legends ma wdrożyć nowy system klasyfikacji MMR po ponad dziesięciu latach, wraz z przejściem na „TrueSkill 2” firmy Microsoft. Oto, co musisz wiedzieć o tych głównych zmianach, które nadejdą w grze.

Nowy system MMR do rankingu

Po latach spekulacji wiadomość w końcu została potwierdzona: League of Legends w końcu przejdzie do zupełnie nowego systemu MMR na sezon 2024. Według dyrektora projektu Augusta Deana „Iksara” Ayali, ta zmiana jest odpowiedzią na powolne wdrożenie rozwiązania TrueSkill 2 firmy Microsoft jako bardziej trwałego rozwiązania.

Dzięki temu gracze będą mogli na kolejny sezon korzystać z tymczasowego systemu MMR zaprojektowanego przez Riot Games, czekając, aż twórcy za kulisami udoskonalą swój wybór.

Należy spodziewać się natychmiastowych zmian

Iksar potwierdził również, że zmiany na nadchodzący sezon rankingowy już obowiązują. Nowe konta będą umieszczane w tabeli liderów z większą precyzją, a inne zmiany będą miały na celu ograniczenie przypadków, w których gracze będą mieli ujemny poziom PL.

TrueSkill 2: bardziej kompletny system

Nowy system TrueSkill 2, który Riot planuje wdrożyć, jest rozwijany przez Microsoft i oferuje bardziej dogłębną ocenę umiejętności w grze.Zamiast po prostu obliczać MMR na podstawie wygranych i przegranych, system ten uwzględnia wiele szczegółów takie jak wrażenia gracza, trendy w grze, liczba zabójstw, skłonność do wypadania i inne aspekty rozgrywki.

Ostatecznie system bierze pod uwagę ogólną wydajność, aby określić ilość zdobytych lub utraconych PL, zamiast po prostu zdobywać lub tracić tę samą liczbę punktów na podstawie wyniku meczu.

Przyszłe wdrożenie

Nie wiadomo jeszcze, kiedy nowy system TrueSkill 2 zostanie zaimplementowany, ale gracze mogą spodziewać się więcej informacji w miarę zbliżania się sezonu, szczególnie w związku ze wszystkimi nowymi zmianami zaplanowanymi w grze na ten rok.

Źródło: www.bing.com