Riot potwierdza pojawienie się nowego rankingowego systemu MMR dla LoL w 2024 roku

Nowa era w League of Legends: odnowiony system MMR

Po ponad dziesięciu latach Riot Games potwierdziło, że w przyszłym roku League of Legends wreszcie przejdzie na nowy rankingowy system MMR, co będzie obejmować późniejszą zmianę na system „TrueSkill 2” firmy Microsoft. Dyrektor ds. projektowania August Dean „Iksar” Ayala ujawnił wszystkie szczegóły na subreddicie League, mówiąc, że programiści będą korzystać z systemu MMR zaprojektowanego przez Riot na początku sezonu 2024, ponieważ wdrożenie TrueSkill 2 zajęłoby zdecydowanie za dużo czasu. W ten sposób gracze będą mogli korzystać z zastrzeżonego systemu tymczasowego, podczas gdy programiści będą nadal pracować nad tą nową opcją za kulisami. Riot pracuje nad bardziej satysfakcjonującym systemem grindowania rankingowego.

Zmiany w perspektywie od kolejnego sezonu rankingowego

Iksar potwierdził również, że zmiany już wprowadzono i gracze doświadczą ich, gdy w przyszłym tygodniu rozpocznie się nowy sezon rankingowy. Nowe konta powinny być dokładniej umieszczane w skali rankingowej, a inne zmiany pomogą zmniejszyć liczbę przypadków, w których popadniesz w negatywny stan LP.

TrueSkill 2, system, do którego Riot planuje migrować League, został opracowany przez Microsoft i znacznie bardziej dogłębnie ocenia umiejętności w grze. Zamiast po prostu obliczać MMR na podstawie zwycięstw i porażek, ten nowy system bierze pod uwagę wiele różnych szczegółów, w tym wrażenia gracza, tendencje w grze, liczba zabójstw, tendencja do wychodzenia i inne aspekty rozgrywki.

Ogólnie rzecz biorąc, system bierze pod uwagę ogólną wydajność przy określaniu ilości zdobytych lub utraconych PL, zamiast po prostu zdobywać lub tracić tę samą liczbę punktów na podstawie wyniku meczu. W ten sposób gracze nie będą całkowicie karani za przegrane mecze, zwłaszcza jeśli poniżyli swoją drużynę lub zostali oszukani przez niezadowolonego członka drużyny, który nie lubił ich ulubionego bohatera.

W stronę zbliżającego się wdrożenia systemu TrueSkill 2

Nadal nie jest jasne, kiedy nowy system TrueSkill 2 zostanie zaimplementowany, ale gracze mogą spodziewać się kolejnych wiadomości w miarę zbliżania się sezonu, szczególnie w związku ze wszystkimi nowymi funkcjami zaplanowanymi do gry na ten rok.

Źródło: www.bing.com