Riot potwierdza nowy rankingowy system MMR dla LoL-a w 2024 roku

League of Legends zmieni swój system rankingowy MMR w 2024 roku

Po ponad dziesięciu latach Riot Games potwierdziło, że League of Legends w końcu przejdzie na nowy rankingowy system MMR już w przyszłym roku, co obejmuje późniejsze przejście na system „TrueSkill 2” firmy Microsoft. Dyrektor ds. projektowania August Dean „Iksar” Ayala podzielił się wszystkimi szczegółami na subreddicie League, stwierdzając, że deweloperzy będą korzystać z systemu MMR stworzonego przez Riot na początku sezonu 2024, ponieważ wdrożenie TrueSkill 2 jako bardziej zaawansowanego narzędzia zajęłoby zdecydowanie zbyt dużo czasu. stałe rozwiązanie. W ten sposób gracze będą mogli cieszyć się zastrzeżonym systemem tymczasowym, podczas gdy programiści będą nadal udoskonalać ten nowy wybór za kulisami. Riot pracuje nad bardziej satysfakcjonującym awansem.

Iksar potwierdził także, że wprowadzono już zmiany, które gracze zauważą, gdy w przyszłym tygodniu rozpocznie się nowy sezon rankingowy. Nowe konta należy umieszczać w bardziej precyzyjnym miejscu na skali rankingowej, a inne zmiany pomogą ograniczyć przypadki, w których popadniesz w negatywny stan LP.

TrueSkill 2: bardziej kompletny system

TrueSkill 2, system, do którego Riot planuje przenieść League, został opracowany przez Microsoft i jest znacznie bardziej szczegółowy, jeśli chodzi o ocenę umiejętności w grze. Zamiast po prostu obliczać MMR na podstawie zwycięstw i przegranych, ten nowy system bierze pod uwagę wiele różnych szczegółów, w tym wrażenia gracza, tendencje w grze, liczba zabójstw, skłonność do wypadania i inne aspekty rozgrywki. Ogólnie rzecz biorąc, system bierze pod uwagę ogólną wydajność przy określaniu ilości zdobytych lub utraconych PL, zamiast po prostu zyskiwać lub tracić tę samą liczbę punktów rankingowych na podstawie samego wyniku meczu. W ten sposób gracze nie są całkowicie karani za przegrane mecze, zwłaszcza jeśli nękali swoją drużynę lub byli nękani przez niezadowolonego członka drużyny, który nie zdobył swojego ulubionego bohatera.

Nie wiadomo, kiedy nowy system TrueSkill 2 zostanie zaimplementowany, ale przywoływacze mogą spodziewać się więcej wiadomości w miarę zbliżania się sezonu, szczególnie w związku ze wszystkimi nowymi zmianami spodziewanymi w grze w tym roku.

Źródło: www.bing.com