Riot planuje wzajemną promocję Arcane S2 w League of Legends do 2024 roku

Najświeższe informacje z branży gier wideo już dostępne! Zapisz się na nasze codzienne i cotygodniowe biuletyny, aby zawsze być dobrze poinformowanym Tutaj.

League of Legends 2024: Arcane i wiele więcej

Riot Games ujawniło swój plan działania na rok 2024, podkreślając współpracę w grze, która doprowadzi do rozpoczęcia drugiego sezonu Arcane w listopadzie. Aby uczcić premierę, Riot doda elementy rozgrywki i postacie inspirowane Arcane do swojej gry MOBA na PC.

Jeszcze w tym roku twórcy włączą do League of Legends ulubioną postać fanów z pierwszego sezonu, Ambessę Medardę. Dodatkowo inny nieokreślony bohater otrzyma aktualizację wizualną, aby lepiej pasowała do jego projektu w Arcane. Oczywiście Riot planuje także wypuścić nową linię skórek inspirowanych Arcane, aby promować drugi sezon.

Prezentacja zawierała także rzut oka na to, co czeka fanów nagrodzonego Emmy serialu dostępnego w serwisie Netflix. Zapowiedź potwierdziła, że ​​do obsady postaci dołączy także Warwick.

Riot zorganizował podobne ogromne wydarzenie, aby promować pierwszy sezon Arcane w różnych grach, na Reddicie, a nawet w pokojach ucieczki. Chociaż Riot nie ogłosił jeszcze żadnych wydarzeń zewnętrznych w sezonie drugim, nadchodząca zawartość i rozgrywka przygotują grunt pod szersze wdrożenie marketingowe. Dodatkowo sezon drugi zadebiutuje wkrótce po 15. rocznicy League of Legends, więc spodziewaj się wielkich rzeczy od Riot tej jesieni.

Rozgrywka, zawartość i LoL Esports

Poza Arcane Riot ogłosił także bardziej ogólne zmiany w rozgrywce i nowe funkcje na rok 2024 w League of Legends.

„Początek sezonu to czas na ustalenie ram na nadchodzące tygodnie i miesiące oraz zapewnienie wglądu w zawartość, nad którą pracuje zespół” – powiedział Andrei van Roon, szef studia League. „Mamy nadzieję, że jesteście podekscytowani tym, co zobaczyliście do tej pory w roku 2024. Ten rok jest również szczególnie wyjątkowy, ponieważ w październiku będziemy świętować 15. rocznicę League! Powodzenia na wspinaczkach i witamy w sezonie 2024”.

W 2024 roku twórcy planują wypuścić nowy, bardziej swobodny tryb rozgrywki oraz zmiany zarówno w systemie rankingowym, jak i mistrzowskim. Dodatkowo Riot planuje dodać do League of Legends swoje oprogramowanie przeciw oszustwom Valorant, Vanguard.

Riot przedstawił także długą listę zawartości, która pojawi się w LoL-u w 2024 roku. Obejmuje ona elementy kosmetyczne i inne aktualizacje wizualne dla stale rosnącej listy bohaterów. Oprócz Ambessy Medardy Riot ogłosił dwóch innych bohaterów, Smoldera i anonimowego mistrza alei solo, Vasayana, którzy przybędą na Rift w tym roku.

Wreszcie Riot ogłosił także zmiany w zasadach kwalifikacji do swoich dwóch międzynarodowych turniejów. Mistrzostwa Mid-Season Tournament Championship (MSI) League of Legends odbędą się w dniach 1–19 maja 2024 r. w Chengdu w Chinach. Później Mistrzostwa Świata League of Legends odbędą się w dniach od 25 września do 2 listopada 2024 r. Berlin będzie gospodarzem faz kwalifikacyjnych oraz faz szwajcarskich. Następnie ćwierćfinały odbędą się w Paryżu, a finał w Londynie.

Arcane zadebiutowało wkrótce po Mistrzostwach 2021. Riot nie wyjaśnił jednak jeszcze, czy będzie promować drugi sezon poprzez e-sport. Początek drugiego sezonu w listopadzie zbiega się z finałem Mistrzostw Świata 2024, więc prawdopodobne jest wzajemne awansowanie.

Aby jeszcze bardziej uhonorować swoje dziedzictwo w e-sporcie, Riot uruchamia także LoL Esports Hall of Legends, podobną do galerii sław. Niezależna komisja wybierze pierwszego wprowadzonego, który zostanie uhonorowany zarówno w grze, jak i poza nią.

Źródło: www.bing.com