Riot Phreak nazywa ADC „bardzo obezwładnionym” i sugeruje ogromne zmiany w roli LoL


Jeśli grałeś Liga Legend od jakiegoś czasu musisz wiedzieć, że prowadzący AD prawie nigdy nie byli zadowoleni ze stanu roli, ciągle narzekając, że brakuje jej agencji, obrażeń lub trwałości. W sezonie 13, zwłaszcza od czasu patcha 13.1B, rola prowadzącego AD nigdy nie była lepsza. Ale to nie potrwa długo, ponieważ David „Phreak” Turley nazwał tę rolę obezwładnieniem i ogłosił, że wkrótce nadejdą osłabienia.

8 marca, kiedy Riot Phreak publikował informacje o łatce 13.5, projektant gry wyjaśnił, że AD są obecnie w bardzo mocnej pozycji, a Riot Games planuje osłabić ich w najbliższej przyszłości.

„Przenoszenie AD jest teraz bardzo przeciążoną rolą i zostanie osłabione, nie martw się… Myślę, że percepcja jest teraz dość agresywnie nadrabiana poziomem mocy i możemy dość bezpiecznie osłabić przenoszenie AD. Ale mamy nadzieję, że dzięki wzmocnieniom i osłabieniom ta rola nadal będzie sprawiać więcej frajdy niż wcześniej” – powiedział.

Ta rola była w dobrym stanie od czasu Aktualizacji Wytrzymałości, a wraz ze zmianami w podstawowych statystykach prowadzących AD i podstawowych przedmiotach, takich jak Ostrze Nieskończoności i Navori Quickblades w łatce 13.1B, rola ta stała się zbyt potężna, ponieważ prowadzący AD zaczęli zadawać więcej obrażeń.

W zapowiedzi łatki 13.6 Riot ogłosił osłabienie Bloodthirster, Navori Quickblades, Lethal Tempo i Legend: Bloodline. Chociaż powinno to obniżyć poziom mocy niosących AD, nadal okaże się, czy Riot miał dodatkowe plany osłabienia niosących AD w łatkach po 13.6.Źródło : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=641045d230fd4fd0909fabe7d8970e72&url=https%3A%2F%2Fdotesports.com%2Fleague-of-legends%2Fnews%2Friot-phreak-dubs-adc-very-overpowered-and-hints-at-massive-changes-to-lol-role&c=6610358842460745977&mkt=fr-fr