Riot Games żąda okupu za kod League of Legends


Ciężki tydzień dla Riot Games stał się jeszcze bardziej złożony, ponieważ firma niedawno potwierdziła, że ​​została zhakowana przez nieznaną stronę trzecią. Kod źródłowy do dwóch swoich gier, Liga Legend oraz Taktyka walki drużynowej, podobno został skradziony podczas włamania, a hakerzy przechwytywali dane do eksperymentalnych nowych funkcji i trybów gry. Riot Games nie wierzy, że w tym hacku zostały złapane jakiekolwiek dane osobowe graczy, chociaż spekuluje się, że kod może narodzić nowe Liga Legend kody, które będą musiały zostać odparte w przyszłości.

Według analizy firmy, metoda ataku została już zidentyfikowana – hakerzy zainicjowali sztuczkę „inżynierii społecznej”, która manipulowała dostępem, prawdopodobnie za pośrednictwem obecnych pracowników.

Kod źródłowy usunięty podczas ataku jest teraz przetrzymywany przez Riot Games dla okupu potwierdzający otrzymał wiadomość e-mail z groźbą dotyczącą włamania.

„W ciągu weekendu nasza analiza potwierdziła, że ​​kody źródłowe League, TFT i starszej platformy do przeciwdziałania oszustwom zostały wyeksfiltrowane przez atakujących. Dzisiaj otrzymaliśmy wiadomość e-mail z żądaniem okupu. Nie trzeba dodawać, że nie zapłacimy” – czytamy dalej Świergot.

Czytać: Riot Games potwierdza zwolnienia pracowników z powodu „przesunięć strategicznych”

„Chociaż ten atak zakłócił nasze środowisko kompilacji i może powodować problemy w przyszłości, co najważniejsze, pozostajemy pewni, że żadne dane gracza ani dane osobowe gracza nie zostały naruszone. Prawdę mówiąc, każde ujawnienie kodu źródłowego może zwiększyć prawdopodobieństwo pojawienia się nowych oszustów. Od czasu ataku pracowaliśmy nad oceną jego wpływu na przeciwdziałanie oszustwom i przygotowaniem do jak najszybszego wdrożenia poprawek, jeśli zajdzie taka potrzeba”.

„Pozyskany nielegalnie kod źródłowy zawiera również szereg funkcji eksperymentalnych. Chociaż mamy nadzieję, że niektóre z tych trybów gry i inne zmiany w końcu trafią do graczy, większość tej zawartości jest w fazie prototypu i nie ma gwarancji, że kiedykolwiek zostanie wydana. Nasze zespoły ds. bezpieczeństwa i uznani na całym świecie zewnętrzni konsultanci nadal oceniają atak i kontrolują nasze systemy. Powiadomiliśmy również organy ścigania i aktywnie z nimi współpracujemy, gdy badają atak i grupę, która za nim stoi”.

Riot Games zobowiązało się do przejrzystości i obiecało dostarczać aktualizacje w miarę trwania dochodzenia, a także monitoruje potencjalne włamania. Na razie oznacza to, że zasoby firmy zostaną skoncentrowane z dala od nowych łatek i treści – ale Riot obiecał, że „zwykła kadencja łatek” powróci, gdy sytuacja się wyjaśni.

Prawdopodobnie dowiemy się więcej o tej ingerencji i jej wpływie na regularną grę w nadchodzących tygodniach.

Źródło : https://www.gameshub.com/news/news/riot-games-league-of-legends-teamfight-tactics-code-stolen-ransom-39253/