Riot Games wprowadzi zmiany do obiektywnego głosowania w patchu 12.23 League of Legends, aby zapobiec nadużyciom


Głosowanie obiektywne to jedna z zupełnie nowych funkcji, które zostały dodane do League of Legends wraz z aktualizacją 12.22. Jednak w pewnym sensie straciło to swój cel już pierwszego dnia premiery i doprowadziło do tego, że gracze nadużywali go dla własnej rozrywki.

Dlatego 29 listopada 2022 r. Riot Games zadeklarowało, że wprowadzi drobne zmiany w głosowaniu obiektywnym, aby usunąć obecne problemy, na które narzekają fani. Ta funkcja zostanie udostępniona wraz z wersją 12.23, która ma ukazać się 7 grudnia 2022 r.

Systemy wydają się być w porządku, więc wprowadzamy zmiany bohaterów. Obrońcy są słabi, z wyjątkiem pojedynczych odstających synergii z przedmiotami, więc wzmacniamy je (nad przedmiotami), aby uniknąć kłusownictwa. Zmiany JGL dotyczące balansu i planowania Obj: pingowanie zegara odradzania nie uruchomi głosowania, a automatyczne strzelanie wyłączone https://t.co/tC4RmuyRKc

Przedsezon League of Legends 2023, który został wydany wraz z łatką 12.22, był jednym z najlepszych od dłuższego czasu. Jednak łatka 12.23 będzie miała na celu rozwiązanie niektórych kluczowych problemów, na które fani narzekali w ciągu ostatnich dwóch tygodni.


Aktualizacja League of Legends 12.23: Głosowanie nie będzie już uruchamiane z licznika czasu odrodzenia celu

Głosowanie na cele w League of Legends pozwala graczom rozpocząć głosowanie, aby zdecydować, czy chcą walczyć z celem, czy nie. System jest bardzo podobny do tego używanego do przegrywania gier w League of Legends.

Problem z tym obiektywnym systemem głosowania polega na tym, że w tej chwili wystarczy kliknąć licznik czasu odrodzenia smoka lub barona Nashora, aby go uruchomić. Oznacza to, że gracze zawsze mają aktywny system głosowania po prawej stronie ekranu.

W przypadku Planowania Obiektów wprowadzamy kilka szybkich zmian (powyżej), aby rozwiązać niektóre początkowe problemy (takie jak częstotliwość i chęć poinformowania zespołu, że pojawia się cel, ale nie głosowanie). Uważamy, że dobrze radzi sobie z ostrzeganiem zespołów intencyjnych, ale niektórzy ignorują to, ponieważ informacje nie są przydatne

League of Legends to gra, w której niezbędna jest odpowiednia znajomość mapy. Jednak system głosowania blokuje znaczną część ekranu i nie znika, dopóki gracze nie klikną tak lub nie. Niestety, dżunglerzy, a nawet niektórzy gracze, spamują go, co prowadzi do jego niewłaściwego wykorzystania.

Dlatego Riot Games zdecydowało się naprawić to w patchu 12.23, w którym kliknięcie licznika czasu odrodzenia celów nie uruchamia już głosowania. W ten sposób gracze nie będą już mogli spamować. Niestety, nie wspomniano, w jaki sposób można go użyć.

Wszyscy wyrazili chęć poznania intencji jgl i intencji opartej na roli. Zastanawiamy się, jak przedstawić bardziej przydatne informacje, a konkretnie intencje dżunglera. Za bardzo martwiliśmy się, że gracze zostaną wyrzuceni za złe rozmowy, że ta funkcja nie dostarcza wystarczająco przydatnych informacji

Jest to wstępna poprawka, ponieważ programiści będą nadal monitorować system i próbować wprowadzać więcej zmian w przyszłości. Problem, który obecnie istnieje w przypadku obiektywnego głosowania, polega na tym, że nie służy ono żadnemu celowi.

Oprócz części związanej z nadużyciami, w większości przypadków gracze nie będą wdawać się w walkę 5 na 5 o cele. Na początku gry dżunglerzy są tymi, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za wspomniane obowiązki.

Walka wokół celów odbywa się tylko w późnej fazie gry dla duszy lub starszego smoka. Dlatego większość ludzi po prostu ignoruje obiektywną część głosowania i klika Tak lub Nie tylko po to, aby usunąć ją z ekranu, zamiast skupiać się na niej.

Dlatego zatrzymanie części wyzwalającej na pewno zadziała na razie. Twórcy będą jednak musieli wymyślić coś bardziej konkretnego, aby gracze League of Legends zainteresowali się nowym systemem.


Źródło : https://www.sportskeeda.com/esports/news-riot-games-will-introduce-changes-objective-voting-league-legends-patch-12-23-prevent-misuse