Riot Games ujawnia nowy międzynarodowy turniej mający na celu wzmocnienie e-sportu LoL.

Duże zmiany na scenie e-sportowej League of Legends

Riot Games ogłosiło poważne zmiany w globalnym krajobrazie e-sportu League of Legends. Zmiany te obejmują przekształcenie północnoamerykańskich lig LCS i brazylijskich lig CBLOL w nowe struktury „konferencyjne” dla regionu obu Ameryk. W każdej amerykańskiej konferencji weźmie udział sześć istniejących drużyn partnerskich, jedna drużyna LLA Latin American League oraz dodatkowe miejsce dla „zespołu gościnnego”, umożliwiającego awans i spadek w systemie poziomu 2. Dzięki temu łączna liczba rywalizujących drużyn wyniesie osiem każdą konferencję. Riot rozpoczął negocjacje z zespołami w celu utworzenia nowych lig międzyregionalnych. Region obu Ameryk również przyjmie trójfazowy format podobny do LEC w Europie, z międzynarodowym wydarzeniem na koniec każdego sezonu. Oprócz tych regionalnych zmian strukturalnych Riot ujawnił plany dotyczące zupełnie nowego, trzeciego globalnego turnieju, który zostanie dodany do kalendarza e-sportowego League of Legends. W tej chwili nie ma szczegółów, ale Riot powiedział, że w tym corocznym wydarzeniu wezmą udział reprezentatywne drużyny ze wszystkich głównych lig regionalnych gry.

Nowa struktura oddziałów Riot w USA

Proponowane przez Riot Games zmiany w globalnym krajobrazie e-sportowym League of Legends obejmują nową, odnowioną strukturę regionalną i zupełnie nowy turniej międzynarodowy. Regionalnie obecne ligi LCS w Ameryce Północnej i brazylijskie CBLOL zostaną przekształcone w dwa osobne formaty konferencji – jeden dla Ameryki Północnej i jeden dla Ameryki Południowej. W każdej konferencji weźmie udział sześć drużyn partnerskich, przedstawiciel ligi latynoamerykańskiej LLA oraz dodatkowe miejsce dla drużyny „gościnnej” określonej na podstawie systemu awansów/spadków poziomu 2. W pierwszej rundzie tego nowego formatu regionalnego drużyny będą mogły wziąć udział wyłącznie konkurować w ramach odpowiednich konferencji w Ameryce Północnej i Południowej. Najlepsi gracze z każdej konferencji przejdą następnie do meczów międzykonferencyjnych, a ostateczny zwycięzca zdobędzie miejsce w nowym globalnym turnieju Riot. Do drugiej rundy najlepsza drużyna z każdej konferencji w Ameryce zakwalifikuje się do tradycyjnego turnieju Mid-Season Invitational (MSI), w którym weźmie udział dwóch przedstawicieli z regionu. W trzeciej rundzie mistrzostwa regionalne wyłonią trzy drużyny z obu Ameryk, które awansują do corocznych Mistrzostw Świata League of Legends.

Oprócz tych zmian dla obu Ameryk Riot planuje także utworzenie jednej ligi dla regionu Azji i Pacyfiku, łącząc obecne ligi krajowe, takie jak VCS, PCS, LJL i LCO. Ta uproszczona struktura regionalna odzwierciedla podejście, które Riot z powodzeniem wdrożył w swoim ekosystemie e-sportowym VALORANT, który obejmuje cztery główne ligi regionalne biorące udział w globalnych turniejach. Ostatecznie wydaje się, że te główne reformy mają na celu ujednolicenie i wzmocnienie konkurencyjnego krajobrazu League of Legends w skali globalnej. Nowa gra międzykonferencyjna i dodatkowe wydarzenie międzynarodowe obiecują zwiększyć konkurencję i międzyregionalną wymianę talentów.

Nowy międzynarodowy turniej: uproszczona globalna prezentacja

Najnowsze plany Riot dotyczące ekosystemu e-sportu League of Legends obejmują zupełnie nowy, ekscytujący turniej międzynarodowy. W wydarzeniu tym wezmą udział najlepsze drużyny z pięciu głównych lig regionalnych występujących w grze – LEC, LPL, LCK, nowej Unified Americas League oraz Consolidated Asia-Pacific League. Aby dostosować się do tego nowego turnieju, wszystkie regiony LoL ostatecznie przyjmą strukturę składającą się z trzech dywizji, podobną do struktury LEC. Chociaż to międzynarodowe wydarzenie ma mniejszą skalę i biorą w nim udział wyłącznie zwycięzcy każdej ligi regionalnej, zapowiada się na elektryzujący spektakl LAN. Turniej ten jest strategicznie umiejscowiony po pierwszym „zimowym splicie” w każdym regionie. Zespoły będą miały wówczas możliwość zakwalifikowania się do tradycyjnego Mid-Season Invitational (MSI) w drugim splicie. Po MSI skupimy się na przygotowaniach do najważniejszego wydarzenia w kalendarzu e-sportowym LoL – Mistrzostw Świata. Trzecia i ostatnia runda sezonu zakończy się regionalnymi mistrzostwami, kontynuując udany model zapoczątkowany przez LEC w 2023 r. Ten nowy format turnieju reprezentuje usprawnione podejście do ekosystemu e-sportu LoL.

Źródło: www.vpesports.com