Riot Games samodzielnie opublikuje League of Legends, Teamfight Tactics w Azji Południowo-Wschodniej od 2023 r.


Riot Games ogłosiło, że od stycznia 2023 roku będzie publikować League Of Legends i Teamfight Tactics w Azji Południowo-Wschodniej i na Tajwanie.

Obie gry, opracowane przez Riot, są obecnie wydawane przez lokalnego wydawcę Garenę. Riot przyznał im prawa wydawnicze do uruchomienia MOBA w regionie w 2010 roku, a TFT, kiedy to zostało uruchomione.

Po 12 latach związek Riot i Gareny dobiegnie końca, ponieważ ta pierwsza nadal będzie obecna w Azji Południowo-Wschodniej.

„Jesteśmy wdzięczni za partnerstwo i wsparcie wydawnicze Gareny w ciągu ostatniej dekady. Ich wysiłki zbudowały niesamowitą społeczność League of Legends oraz Taktyka walki drużynowej graczy z Azji Południowo-Wschodniej, a sukces gier byłby bez nich niemożliwy” – powiedział Alex Kraynov, dyrektor zarządzający Riot Games w regionie Azji i Pacyfiku.

„W ciągu ostatnich kilku lat Riot ciężko pracował również nad rozszerzeniem naszych możliwości w całym regionie, budując silne lokalne zespoły i głęboką sieć partnerów. Teraz czujemy, że nadszedł właściwy czas, abyśmy byli właścicielami wydawnictwa Liga oraz TFT w Azji Południowo-Wschodniej, w ramach naszej ekspansji w regionie Azji i Pacyfiku”.

Riot będzie bezpośrednio zajmował się obowiązkami wydawców League i TFT w całej Azji Południowo-Wschodniej z wyjątkiem Tajwanu i Wietnamu. Riot wyznaczy Taiwan Mobile i VNGGames do wydawania League i TFT odpowiednio na Tajwanie i w Wietnamie.

Zmiana wydawcy oznacza, że ​​gracze League i TFT w SEA będą musieli przenieść swoje konto Garena na Riot ID. Jeśli gracze mają już identyfikator Riot ID używany w innych grach Riot Games, takich jak Valorant, dane można również przenieść na to istniejące konto.

Proces migracji konta rozpocznie się 18 listopada. Tutaj znajdziesz najczęściej zadawane pytania na temat tego, jak działa migracja konta. Serwery Garena zostaną wyłączone do stycznia 2023 roku.

Riot będzie również obsługiwać Pacific Championship Series i Vietnam Championship Series. Wysiłek Gareny, by rozwijać regionalną scenę e-sportową, będzie kontynuowany przez Riot.

Od czasu League i TFT Riot samodzielnie publikuje nowe gry w regionie, poza Tajwanem i Wietnamem, które nadal polegają na zewnętrznych partnerach. Valorant, League Of Legends Wild Rift (League, ale na urządzenia mobilne) i Legends Of Runeterra wymagają użycia Riot ID i działają na serwerach Riot, a nie Gareny.

Zmiana wydawcy powinna ujednolicić wszystkie gry Riot w SEA pod jednym parasolem. Riot zobowiązuje się również do „pogłębienia swojej rodzimej obecności i lepszego zapewnienia hiperlokalizacji graczom na rynku”. Innymi słowy, spodziewaj się bardziej ukierunkowanego marketingu, który celebruje lokalne kultury różnych krajów Azji Południowo-Wschodniej.Źródło : https://gamermatters.com/riot-games-to-self-publish-league-of-legends-teamfight-tactics-in-southeast-asia-from-2023/