Riot Games planuje pierwsze mobilne wydarzenie e-sportowe z League of Legends


Główny trener Dallas, Mike McCarthy, obwiniał o awarię ekstrawaganckiej, dwustronnej tablicy wideo SoFi Stadium o długości 360 stóp za wątpliwe zarządzanie zegarem pod koniec niedzielnego meczu Cowboys-Chargers.

Niecałe 30 sekund przed startem do domu w Los Angeles, Cowboys zmierzyli się z trzecią i krótką linią na 38 jardów Chargers z jedną przerwą. Ale zamiast posuwać się o krok dalej w zasięg rzutu z gry, McCarthy pozwolił, by zegar skrócił się do 0:04 sekundy, po czym zarządził rzut z pola z 56 jardów.

Usprawiedliwieniem McCarthy’ego było to, że gracz Dallas popełnił błąd, schodząc z boiska – pozostawiając ich z 10 graczami – i że kiedy spojrzał, aby zobaczyć, ile czasu pozostało, zegar meczowy został zdjęty z gigantycznej tablicy wyników wideo. McCarthy powiedział, że obraźliwy koordynator Kellen Moore widział inny zegar na stadionie, który był zasłonięty przez kamerę, zmuszając głównego trenera do zapytania trenerów w kabinie na piętrze, ile czasu pozostało.

„Nigdy nie zdarzyło mi się, aby zegar wyszedł z planszy w taki sposób”, powiedział McCarthy na konferencji prasowej po meczu.

W odpowiedzi rzecznik Chargers, Josh Rupprecht, powiedział SportTechie za pośrednictwem poczty elektronicznej: „Nie mogę rozmawiać z tym, co według trenera McCarthy’ego widział (tylko on może to zrobić), ale wczoraj nie było awarii zegara ani niczego niezwykłego z zegarem meczowym na stadionie.

Stadionowa tablica wideo Oculus jest uważana za największą w profesjonalnych sportach, waży 2,2 miliona funtów, zawiera 260 głośników i 70 000 stóp kwadratowych oświetlenia LED. Dla porównania, supernowoczesna tablica wyników Cowboys o wartości 40 milionów dolarów jest trzykrotnie mniejsza.

Były główny trener NFL, Rex Ryan, stwierdził w poniedziałek w programie ESPN „Wstań!”, że McCarthy musiał znaleźć zegar na ogromnym stadionie i nie mówi prawdy.

„Kłamać! Kłamać! Kłamać! Kłamstwo!” powiedział Ryan. „Widziałem to milion razy z dziećmi. Koleś, jesteś złapany… Wiesz, kto nie miał opanowania? Główny trener”.

Kowbojski kicker Greg Zuerlein zakończył wymianę na 56-jardowym polu, nie mając czasu na wygranie meczu dla Dallas.



Source : https://www.sporttechie.com/riot-games-enters-mobile-esports-with-league-of-legends-tournament-planned-for-singapore