Riot Games ogłasza region LoL Esports EMEA na rok 2023


Opublikowano: 18 listopada 2022, 10:37

Riot Games oficjalnie ogłosiło, że europejski region League of Legends połączy się z Turcją, WNP i MENA, tworząc region EMEA.

18 listopada 2022 r. Riot Games oficjalnie ogłosiło nowe plany dotyczące sceny e-sportowej League of Legends (LoL Esports) w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce (EMEA), wyznaczając początek drugiej dekady jej istnienia i ekscytujący rozdział w to historia.

Plan obejmuje kluczowe zmiany w League of Legends European Championship (LEC) oraz połączenie Europy, Turcji, WNP oraz Bliskiego Wschodu i Afryki (MENA), aby stać się jednym konkurencyjnym regionem. Tym pojedynczym, zbiorowym regionem będzie region EMEA, który zastąpi LEC i stanie się mistrzostwami League of Legends EMEA.

Riot ujawnia kolejny rozdział dotyczący e-sportu League of Legends

Zasadniczo cała ta przebudowa i wdrożenie nowego wspólnego regionu, w tym Europy, Turcji, WNP i MENA, oznacza zjednoczenie wszystkich obszarów i utworzenie jeszcze większej sceny rywalizacji, która jest zarówno inkluzywna, jak i pełna akcji dla graczy i fanów. Poprzez te zmiany LoL Esports aspiruje do stania się przyszłością sportu w regionie EMEA i podniesienia poziomu rywalizacji w regionie.

Ponadto zapewni większej liczbie graczy ze wszystkich zakątków regionu drogę do EMEA Masters (EM) i możliwość zaprezentowania swojego talentu zespołom w LEC. Zapewni także fanom z regionu EMEA jeszcze większe możliwości oglądania rozgrywek na najwyższym poziomie. Ponadto będzie dążyć do zjednoczenia fanów z regionu EMEA poprzez ich miłość do sportu.

Podsumowanie League of Legends EMEA Championships 2023

League of Legends scena rywalizacji europejska fuzja turcja cis mena emea
Na scenie e-sportowej League of Legends Europa połączy się z Turcją, WNP i MENA, tworząc region EMEA.

To wszystkie kluczowe zmiany w LEC i szerszym ekosystemie obejmującym region EMEA w 2023 roku.

  • LEC zmieni nazwę na League of Legends EMEA Championships i przejdzie ekscytujący przegląd sezonu, ze zmianami formatu samych zawodów i wprowadzeniem finałów sezonu LEC.

  • Zawody odbędą się w trzech splitach: zimowym, wiosennym i letnim. Zimowy i wiosenny split odbędą się przed MSI i letnim splitem. Finały sezonu LEC odbędą się po MSI i przed mistrzostwami świata League of Legends.

  • Każdy podział rozpocznie się pojedynczym turniejem kołowym typu best-of-one. Następnie nastąpi faza grupowa do trzech zwycięstw w systemie podwójnej eliminacji, w której weźmie udział osiem najlepszych drużyn, po czym zakończy się faza play-off z czterema drużynami w systemie podwójnej eliminacji do zwycięstwa w pięciu.

  • Sezon zakończy się finałami sezonu LEC, z udziałem sześciu najlepszych drużyn z całego sezonu. Zwycięzcy splitów zakwalifikują się automatycznie, a najlepsze drużyny w rozgrywkach, które będą konsekwentnie osiągać dobre wyniki, zajmą miejsce w Mistrzostwach. Podczas finałów sezonu LEC odbędzie się również pokaz objazdowy w ostatni weekend zawodów.

League of Legends EMEA Ekosystem i obwód regionalny 2023

trzy splity wiodące światy 2023 wiosna lato zima splity
Do Mistrzostw 2023 odbędą się trzy podziały. Są to podziały zimowe, wiosenne i letnie.

To wszystkie zmiany formatu i wdrożenia obejmujące ekosystem EMEA i ERL, które zostaną wprowadzone w 2023 roku.

  • Europa połączy się z Turcją, WNP i MENA, tworząc region EMEA; pojedynczy i zjednoczony region rywalizacji dla LoL Esports, tworząc wielopoziomowy ekosystem e-sportu, który wyznacza poprzeczkę doskonałości w rywalizacji i rozrywce.

  • Zjednoczenie regionu spowoduje TCL (Liga Mistrzów Turcji) oraz AL (Liga Arabska, wcześniej Intel Arabian Cup) dołącz do nowo przemianowanej obwód ERL (EMEA Regional League)..

  • EU Masters przekształcą się w EMEA Masters (EM)prawdziwie ponadregionalne zawody, które dają większej liczbie drużyn z całego nowego, zjednoczonego regionu możliwość zakwalifikowania się i udziału w turnieju oraz oferują graczom szansę zaprezentowania swojego talentu.

  • Zmiany oznaczają wszyscy gracze posiadający status rezydenta w Europie, Turcji, WNP i MENA mogą swobodnie rywalizować w LEC i nie będzie podlegać Polityce ruchu międzyregionalnego, oferując aspirującym profesjonalistom w regionie więcej ścieżek do osiągnięcia szczytu najwyższej ligi zawodowej w regionie EMEA: LEC.

  • LCL pozostanie zawieszony do odwołania. Riot Games będzie nadal monitorować krajobraz i oceniać możliwość włączenia ligi do rozszerzonego ekosystemu ERL w późniejszym terminie. Ale na razie nie ma planów wdrożenia LCL.

Riot Games ma na celu rozwój ogólnego krajobrazu rywalizacji

riot games brak planów cofnięcie zawieszenia lcl implementacja regionu emea
Riot Games nie ma w planach odwieszania LCL i wdrażania go w nowo powstałym regionie EMEA i jego rozgrywkach.

W świetle tego ogłoszenia Naz Aletaha, globalny szef League of Legends Esports, skomentował ostatnie zmiany i wdrożenie nowego kolektywnego regionu EMEA.

Aletaha powiedział: „W ciągu ostatniej dekady nasz region EMEA znajdował się w stanie ciągłej ewolucji, od transformacji EU LCS do LEC i ustanowienia najsolidniejszego ekosystemu rozwojowego w całym sporcie do dnia dzisiejszego, kiedy rozszerzamy ślad regionu”.

„Planując przyszłość LoL Esports, jesteśmy oddani budowaniu na fundamencie, który położyliśmy w pierwszej dekadzie, rozbudowie ogólnego krajobrazu rywalizacji do znaczącego, wielopoziomowego ekosystemu i utrzymaniu trajektorii wzrostu przez wiele lat nadejdzie” – podsumował Naz Aletaha.

” allow=”akcelerometr; Automatyczne odtwarzanie; zaszyfrowane media; żyroskop; obraz w obrazie” class=ezlazyload>

Aby uzyskać więcej informacji na temat nowo wprowadzonego regionalnego ekosystemu LoL Esports w regionie EMEA, obejrzyj cały film na YouTube powyżej. Więcej informacji na temat kolejnego rozdziału LoL Esports w regionie EMEA można znaleźć na oficjalnej stronie Riot Games.

Wyniki LoL Worlds 2022 — wszystkie wyniki i tabele | League of Legends Snowdown 2022 — data premiery, skórki i nie tylko | Lollle Splash Odpowiedź dzisiaj: wskazówki, porady i rozwiązanie | Rotacja darmowych mistrzów LOL w tym tygodniu | DRX pokonał T1 w Wielkim Finale League of Legends Worlds 2022

Wszystkie wyróżnione obrazy są dzięki uprzejmości Riot Games.

Napisane przez Jaya Huntera

Jay Hunter jest pełnoetatowym pisarzem w GinxTV; który lubi grać we wszelkiego rodzaju gry, zwłaszcza w tytuły strategiczne lub oparte na puzzlach. Zachęcamy do obserwowania go na Twitterze pod adresem @extremely_jaded, aby być na bieżąco z różnymi scenami dotyczącymi e-sportu i gier.

Źródło : https://www.ginx.tv/en/league-of-legends/emea-esports-ecosystem-2023