Riot Games ogłasza finały Mistrzostw Świata League of Legends 2024 w O2 Arena w Londynie.

Finał Mistrzostw Świata 2024 w O2 Arena w Londynie

Podczas finałów Mistrzostw Świata League of Legends 2023 w Korei Południowej ogłoszono historyczne ogłoszenie. Riot Games ujawniło, że finały Mistrzostw 2024 odbędą się w kultowej O2 Arena w Londynie. Gospodarzem tego prestiżowego wydarzenia, zaplanowanego na 2 listopada 2024 r., po raz pierwszy będzie Wielka Brytania.

Globalna dyrektor LoL Esports, Naz Aletaha, wyraziła swoje podekscytowanie organizacją wydarzenia w Wielkiej Brytanii, powołując się na bogate dziedzictwo kulturowe Londynu i tętniącą życiem nowoczesność jako idealne miejsce dla najważniejszego gracza roku League of Legends w zawodach. Aletaha przytoczyła ogromny entuzjazm brytyjskich fanów podczas Mid-Season Invitational 2023, który odbył się w londyńskiej Copper Box Arena, jako decydujący czynnik przy wyborze O2 Arena mogącej pomieścić 20 000 widzów.

Wydarzenie powitane przez burmistrza Londynu

Burmistrz Londynu Sadiq Khan z zadowoleniem przyjął to ogłoszenie, podkreślając rolę miasta jako wiodącego miejsca dla e-sportu. Dostrzegł potencjał wydarzenia w zakresie gromadzenia fanów z całego świata i rzucenia światła na dynamicznie rozwijającą się londyńską branżę gier. Khan potwierdził swoje zaangażowanie we wspieranie rozwoju e-sportu w mieście.

Decyzja uzasadniona sukcesem Mid-Season Invitational 2023

Decyzja o organizacji Mistrzostw Świata 2024 w Londynie jest następstwem sukcesu Mid-Season Invitational 2023 w tym mieście, w którym zwyciężyła drużyna JD Gaming. Oczekuje się, że nadchodzące wydarzenie przewyższy rozmiar poprzedniego turnieju i zaoferuje prawie 4000 dodatkowych miejsc w porównaniu z Gocheok Sky Dome w Seulu, w którym odbyły się finały Mistrzostw Świata w 2023 roku.

Wydarzenie z niecierpliwością oczekiwane przez globalną społeczność e-sportową

Ogłoszenie Riot Games zbiega się z końcem sezonu ligowego 2023 i następuje po rekordowej oglądalności wydarzenia Worlds Seoul. Biorąc pod uwagę historię O2 Arena jako legendarnego miejsca występów artystów i najważniejszych wydarzeń sportowych (w tym BRIT Awards, C2C Festival i Queen + Adam Lambert), finały Mistrzostw Świata 2024 na pewno zapiszą się w historii sportów elektronicznych. Podczas gdy globalna społeczność e-sportowa z niecierpliwością czeka na występ w Londynie, fani z niecierpliwością czekają na dalsze ogłoszenia dotyczące innych etapów turnieju, potencjalnie w innych europejskich miastach.

Źródło: www.invenglobal.com