Riot Games odpowiada na kradzież kodu źródłowego League of Legends i żądanie okupu


Kod źródłowy do League of Legends, Teamfight Tactics i „starszej platformy do przeciwdziałania oszustwom” został skradziony przez hakerów, którzy próbowali odzyskać kod z powrotem do Riot Games.

W zeszłym tygodniu Riot Games ujawniło, że padło ofiarą cyberataku, więc w tym tygodniu firma dokładnie wyjaśniła, co się stało, a także odpowiedziała sprawcom. Podobno hakerzy dostali w swoje ręce kod źródłowy League of Legends, Teamfight Tactics i tego, co Riot nazwał „starszą platformą do przeciwdziałania oszustwom”. Hakerzy najwyraźniej próbowali odzyskać kod z powrotem do Riot Games, ale firma oświadczyła, że ​​nie zapłaci takiego okupu, ponieważ postanowiła kontrolować wyrządzone szkody.

Riot Games udostępniło szczegóły ataku, a także reakcję firmy i środki podjęte w następstwie tego w wątku na Riot Games na Twitterze.

Wątek Riot Games w odpowiedzi na hakerów kradnących kod źródłowy i żądających okupu.
Riot Games wyraźnie stwierdziło, że nie zapłaci okupu hakerom, którzy ukradli kod źródłowy związany z League of Legends, Teamfight Tactics i systemami anty-cheat.
Źródło: Świergot

Wątek mówi dalej, że firma spodziewa się, że w pobranym kodzie mogą znajdować się pewne elementy, które nie były przeznaczone do publicznego wglądu, w tym prototypowe funkcje wspomnianych gier i różne środki bezpieczeństwa. Chociaż Riot twierdzi, że niektóre prototypy mogłyby kiedyś zostać zaimplementowane w grach na żywo, jest również gotowy do natychmiastowego wdrożenia poprawek, jeśli pojawią się dalsze problemy z bezpieczeństwem. Riot Games współpracuje również z konsultantami i władzami w celu audytu własnych systemów i podjęcia działań prawnych przeciwko osobom odpowiedzialnym.

Biorąc pod uwagę, że League of Legends rozpoczęło sezon 2023, jest to spore utrudnienie na drodze. Niemniej Riot twierdzi, że w większości kontroluje sytuację. Bądź na bieżąco, ponieważ nadal śledzimy dalsze aktualizacje.

Starszy redaktor wiadomości

TJ Denzer to gracz i pisarz z pasją do gier, która zdominowała całe życie. Do listy Shacknews trafił pod koniec 2019 roku i od tego czasu został starszym redaktorem wiadomości. Pomiędzy relacjami z wiadomościami pomaga także w projektach związanych z transmisją na żywo, takich jak Indie-licious skupione na grach niezależnych, Shacknews Stimulus Games i Shacknews Dump. Możesz się z nim skontaktować pod adresem tj.denzer@shacknews.com, a także znaleźć go na Twitterze @JohnnyChugs.

Źródło : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=63d0be80a4ac4f3fac3186e1a1a04aaf&url=https%3A%2F%2Fwww.shacknews.com%2Farticle%2F133823%2Friot-games-league-of-legends-source-code-ransom&c=12775669275614008442&mkt=fr-fr