Riot Games jest gospodarzem Mistrzostw Świata League of Legends 2022 w Chase Center w San Francisco


ŚWIĘTY FRANCISZEK — W tym roku Riot Games wybrało Chase Center w San Francisco na gospodarza kulminacyjnego sezonu emocjonujących gier. Podczas Mistrzostw Świata League of Legends 2022 wystąpił gwiazdorski występ Lil Nas X i Jacksona Wanga przed areną wypełnioną fanami dopingującymi swoich ulubionych graczy.

Stawka? Błyszczący Puchar Przywoływacza i upragniony tytuł „Mistrzów Świata League of Legends 2022”.

„Jesteśmy w Chase Center, gdzie grają Golden State Warriors, na scenie występują Lil Nas X i Jackson Wang, a trofeum Tiffany’ego podnoszą nasi światowi finaliści” — powiedział Naz Aletaha, globalny szef League of Legends Esports w Riot Games. „E-sport naprawdę stał się częścią kultury głównego nurtu”.

Jako jeden z największych e-sportów na świecie, League of Legends szczyci się ogromną społecznością z ponad 600 milionami ludzi, którzy grali w tę grę.

„W 2012 roku było to mniej więcej w czasie, gdy zaczynałem pracę w firmie, a e-sport był wtedy bardzo niszowy” – wyjaśnił Aletaha. „Profesjonalni gracze nie mogli walczyć o utrzymanie, nie mogli zarabiać na życie”.

Przez lata Riot Games inwestowało i tworzyło globalnie zintegrowany sport, w którym gracze mogą robić karierę i budować społeczność poprzez oglądanie. Szybko do 2022 roku e-sport stał się światowym fenomenem z udziałem celebrytów.

Raper, piosenkarz i autor tekstów Lil Nas X „Star Walkin’” to Hymn Świata League of Legends.

„Tworzenie tej piosenki i samo przebywanie w tej społeczności było dla mnie najlepsze” – powiedział Lil Nas X.

A League of Legends nie wykazuje żadnych oznak spowolnienia i rozszerzania się o więcej kobiet-graczy, takich jak Naz Aletaha.

„Na całym świecie są setki„ uczestników zamieszek ”, którzy budują ten e-sport” – powiedział

Aletaha. „W tej branży jest tak wiele kobiet, które robią niesamowite rzeczy, mam nadzieję, że młode dziewczyny będą w stanie spojrzeć na nie i powiedzieć:„ och, widzę, że pewnego dnia to robię ”.

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź tutaj.

Źródło : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=63780093bb874a29a9c4026ac022a093&url=https%3A%2F%2Fabc7chicago.com%2Fleague-of-legends-worlds-championship-lil-nas-x-riot-games-summoners-cup%2F12463770%2F&c=11155309234576695904&mkt=fr-fr