Riot Games chce, aby sąd zakończył umowę sponsorską „League of Legends” z FTX


Riot Games próbuje wyplątać się ze swojego partnerstwa z FTX. W piątek studio złożyło wniosek do sądu nadzorującego postępowanie upadłościowe FTX o rozwiązanie siedmioletniej umowy sponsorskiej obu firm.

W skrócie zauważonym przez krytyka kryptowalut i Web3 idzie po prostu świetnie twórca (przez ), Riot twierdzi, że giełda nadal jest winna połowę z 12,5 miliona, które zgodziła się zapłacić w 2022 roku, aby studio wyświetlało branding FTX na wydarzeniach LCS. Riot dodaje, że zhańbiona firma będzie jej winna kolejne prawie 13 milionów dolarów w 2023 roku, a pierwsza kwartalna płatność w tym roku przypada na 2 stycznia. Roczne płatności FTX na rzecz Riot mają wzrosnąć do końca umowy w 2028 roku.

Riot ma również osobisty udział w tej sprawie. Ponad rok wcześniej był założycielem FTX i byłym dyrektorem generalnym Sam Bankman-Fried był „(nie)sławny z grania Liga Legend podczas rozmów telefonicznych”. Nawyk grania SBF stał się czymś w rodzaju żartu, kiedy wyszło na jaw, że on .

„Obrazy grającego pana Bankmana-Frieda Liga Legend były wyświetlane obok tekstu opisującego jego nonszalanckie podejście do spotkań inwestorskich i nieodpowiedzialność wobec funduszy korporacyjnych. Te obrazy stworzyły publiczną narrację, którą interesuje się pan Bankman Fried Liga Legend, niegdyś powiązany i ludzki, teraz był lekkomyślny i młodzieńczy” — stwierdza Riot. „Nawet ranking pana Bankmana-Frieda w Liga Legend był przedmiotem komentarzy online, w których wypowiadały się osoby publiczne i Elon Musk.

Jeśli uważasz, że Riot jest gotowy, by wyrzec się kryptowalut z powodu jednej głośnej implozji, pomyśl jeszcze raz. Powodem, dla którego studio chce, aby sąd unieważnił umowę z FTX, jest to, że może iść naprzód z nowym sponsorem. „Im dłużej Riot nie może komercjalizować kategorii sponsorowania giełdy kryptograficznej i aktywów transmisyjnych obecnie posiadanych przez FTX, tym większe szkody ponosi Riot”. Miejmy nadzieję, że studio nie znajdzie się w podobnej sytuacji w przyszłości.

Źródło : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=639f8d9b1c3a4747ad6cd88fbdd45f50&url=https%3A%2F%2Fnews.yahoo.com%2Friot-games-files-motion-to-end-ftx-sponsorship-deal-213121253.html&c=6032318185184612398&mkt=fr-fr