Riot Games awansuje Naz Aletaha na globalnego szefa e-sportu „League of Legends”


Riot Games promuje Naz Aletaha, szefa globalnych partnerstw e-sportowych i rozwoju biznesu, do prowadzenia League of Legends dział e-sportowy.

Jako globalny szef League of Legends esports, Aletaha będzie nadzorować 12 lig regionalnych i ich międzynarodowe wydarzenia, w tym League of Legends Mistrzostwa Świata, które rozpoczęły się we wtorek rano.

Więcej od The Hollywood Reporter

„Wpływ Naz w Riot Games jest imponujący od dekady, a osiem z tych lat napędzało wysiłki na rzecz rozwoju biznesu e-sportowego jako członek naszego zespołu kierowniczego” – powiedział w oświadczeniu John Needham, globalny szef e-sportu Riot Games. „Jej niestrudzone wysiłki, przenikliwość biznesowa i pasja do naszej gry, fanów, partnerów i graczy sprawiają, że idealnie nadaje się do wprowadzenia nas w następną dekadę LoL Esports”.

Aletaha, która jest również producentem wykonawczym nadchodzącego serialu komediowego Paramount+ o fikcyjnym filmie League of Legends Zespół e-sportowy będzie również współpracował ze sponsorami, właścicielami zespołów i innymi partnerami medialnymi w swojej nowej roli.

„LoL Esports powstał z pasji wielu. Od Rioterów, przez profesjonalne zespoły, po naszych partnerów i, co najważniejsze, naszych fanów, nasza społeczność przyjęła odważną wizję i urzeczywistniła ją: zbudować globalny sport. Jestem zaszczycony, że przez tyle lat byłem częścią tej społeczności” – powiedział Aletaha. „To jest przyszłość sportu i jestem podekscytowany możliwością odegrania roli w tej przyszłości”.

Kliknij tutaj, aby przeczytać cały artykuł.Source : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=739B56111D69415F8C1B3433705B8246&url=https%3A%2F%2Fwww.msn.com%2Fen-us%2Fnews%2Fus%2Friot-games-promotes-naz-aletaha-to-global-head-of-league-of-legends-esports%2Far-AAPaKY2&c=5633747025397201101&mkt=fr-fr