Riot Games anuluje projekt gry przypominający Smash Bros

Dywersyfikacja uniwersum League of Legends rozpoczęła się kilka lat temu, kiedy powstawały najróżniejsze projekty. Dzięki tej grze Riot Games zyskało niesamowitą popularność i wypuściło później kolejny udany tytuł, Valorant.

Anulowanie projektu Riot Games

Jednak pomimo zamiaru studia dalszego rozwoju i planowania większej liczby gier w tym uniwersum, nowe doniesienia wskazują, że jeden z tych tytułów zostanie anulowany. Ta konkretna gra miałaby podobny styl do serii Smash Bros firmy Nintendo. Z raportu wynika, że ​​za stworzenie tej gry odpowiedzialny był spory zespół, ale ostatecznie ją porzucono.

Projekt Riot Games, który może nigdy nie ujrzeć światła dziennego

Valorant w dalszym ciągu odnosi sukcesy studia. Zdjęcie za pośrednictwem Riot Games.

Całkowita dominacja League of Legends w gatunku MOBA jest niepodważalna od wielu lat, prowadząc jej studio deweloperskie Riot Games do niesamowitego wzrostu. Wcielali w życie nowe projekty lub opracowali innego rodzaju gry niezwiązane z tym uniwersum. Valorant to jedna z najpopularniejszych nazw. Niemniej jednak studio w dalszym ciągu szuka nowych sposobów na dywersyfikację tych marek o nowe projekty.

Twórcy League of Legends i Valorant chcą w dalszym ciągu dywersyfikować swoje marki

Riot Games anuluje grę przypominającą Smash Bros, w której biorą udział wszystkie postacie League of Legends. Zdjęcie za pośrednictwem Riot Games.

Z niedawnego raportu wynika, że ​​twórcy Valorant i League of Legends zdecydowali się anulować grę, której premiera miała nastąpić wkrótce. Ta gra miałaby mieć tytuł w stylu serii Super Smash Bros, ale studio ostatecznie zdecydowało się wycofać z powodu kilku niedawnych niepowodzeń w innych podobnych grach. To niefortunne, szczególnie dla fanów tego pełnego postaci uniwersum.

Źródło bliskie członkom rozbitego przez Riot Games zespołu podało, że twórcy Valorant i League of Legends zdecydowali się anulować projekt po zobaczeniu dramatycznej porażki MultiVersus dla Warner Bros. Gry. Wygląda na to, że tego typu gry działają tylko na niektórych platformach, takich jak Nintendo, dzięki solidnym grom, takim jak Smash czy Melee, które skupiają wszystkie postacie marki.

Studio prawdopodobnie podjęło dobrą decyzję, rezygnując z tego projektu i zatrzymując inwestycję. Mimo że społeczność uważnie śledzi te postacie, istniało duże prawdopodobieństwo, że od początku zakończy się to porażką.

Tymczasem inne tytuły Riot Games miesiąc po miesiącu nadal cieszą się ogromnym zainteresowaniem studia. Od niedawna Valorant będzie także częścią Xbox Game Pass, zwiększając liczbę graczy, którzy będą mogli uzyskać do niego dostęp. Użytkownicy korzystający z tej usługi otrzymają określone korzyści dotyczące doświadczenia i innych funkcji. Studio nadal stawia na to, że te dwa tytuły jeszcze bardziej rozwiną się pod względem społeczności.

Jakie są Wasze opinie na temat tego odwołania? Daj nam znać w komentarzach!

Źródło: fandomwire.com