Riot bada rozwój profesjonalnego ekosystemu LoL przy współpracy z stronami trzecimi

Riot Games jest skłonne rozwijać ekosystem League of Legends

Według rzecznika odpowiadającego na doniesienia, że ​​turniej strony trzeciej wspierany przez Arabię ​​Saudyjską może zostać objęty sankcjami na rok 2024, Riot Games wydaje się gotowe rozszerzyć swój ekosystem League of Legends poza własne granice. Oświadczenie przesłane reporterowi Jacobowi Wolfowi późnym wieczorem wieczorem 2 stycznia przedstawiono rzekome nowe stanowisko Riot w sprawie turniejów League organizowanych przez strony trzecie, przy czym producent gier wideo prawdopodobnie rozważa rozluźnienie kontroli nad wieloletnim ekosystemem rywalizacji gry do 2024 r. Decyzja została najwyraźniej podjęta po tym, jak Riot był świadkiem wielkiego sukcesu gry League Igrzyska Azjatyckie 2022 we wrześniu ubiegłego roku, podczas których kilka krajów azjatyckich wysłało swoich przedstawicieli do Hangzhou w Chinach, aby rywalizowali w League, Dota 2, EA Sports FC i wielu innych tytułach.

Mogliśmy ponownie zobaczyć organizacje zewnętrzne uczestniczące w rozgrywkach League.

Riot planuje współpracować z różnymi organizatorami w celu uzyskania licencji na wydarzenia

Początkowo sądzono, że dotyczy to wyłącznie oferty Pucharu Świata w e-sporcie wspieranego przez Arabię ​​Saudyjską, rzecznik Riot ujawnił, że dział e-sportu prowadził rozmowy z różnymi innymi organizatorami w sprawie licencji na wydarzenia, prawdopodobnie już w tym roku. „Rozmawialiśmy z różnymi organizatorami turniejów, w tym z Pucharem Świata w E-sportach, na temat drużyn biorących udział w takich wydarzeniach” – napisał rzecznik Riot.

Obecnie drużyny League mogą brać udział w ligach i wydarzeniach objętych sankcjami Riot, takich jak podziały regionalne, MSI i Mistrzostwa Świata, wyłącznie po uzyskaniu zgody na udział w innych wydarzeniach. Riot musi także wydać organizatorowi licencję na wydarzenie, która wiąże się z własnymi ograniczeniami i (przynajmniej w przypadku dużych wydarzeń) jest przyznawana tylko w „wyjątkowych okolicznościach”.

Krytyka Riot w zarządzaniu ekosystemem e-sportu League

Godną uwagi krytyką sposobu, w jaki Riot podchodzi do sceny e-sportowej League, jest brak międzynarodowych turniejów LAN w każdym roku kalendarzowym, a fani i gracze domagają się większej liczby turniejów między głównymi ligami regionalnymi. Ponowne otwarcie się na zewnętrznych organizatorów wydawało się nieuniknione, jeśli nie doszło do większej ekspansji ze strony Riot. Czas pokaże, czy wspieranemu przez Arabię ​​Saudyjską Pucharowi Świata w E-sportach uda się uzyskać licencję przed lipcem 2024 r., czy też inna organizacja będzie skłonna zaplanować i zorganizować w tym roku międzynarodowe wydarzenie.

Źródło: www.bing.com