Rekord najbardziej miażdżącego zwycięstwa w fazie play-off w historii LoL Worlds: bezlitosnej masakry T1 w LNG.

T1 miażdży LNG w play-offach Mistrzostw 2023

W jednej z najbardziej jednostronnych serii play-offów w historii League of Legends drużyna LNG przegrała 5 listopada z T1 0:3. Południowokoreańska drużyna nie dała chińskiemu przeciwnikowi żadnych szans, nie tracąc ani wewnętrznej wieży, ani smoka. Dane zebrane przez fana na Reddicie, w porównaniu z poprzednimi mistrzostwami świata, wykazały, że tylko jedna seria do trzech zwycięstw została kiedykolwiek wygrana bez oddania przeciwnikowi wewnętrznej wieży lub smoka, co czyni to zwycięstwo T1 nad LNG historycznym momentem.

Rekordy dominacji dla T1

W 2018 roku kolejny pokaz siły miał miejsce podczas Mistrzostw Świata pomiędzy Invictus Gaming i G2, podczas których IG zdobyło tytuł po pokonaniu Fnatic w finale. Inny fan zebrał dane, w tym Mid-Season Invitational, i ujawnił, że T1 jest najbardziej dominującą drużyną w historii tego turnieju, wygrywając serię 3-0, pięciokrotnie nie tracąc bramki.

T1 kwalifikuje się do półfinału Mistrzostw Świata 2023

Po zwycięstwie 5 listopada T1 zakwalifikowało się do półfinału Mistrzostw 2023 wraz z trzema zespołami LPL: Bilibili Gaming, Weibo Gaming i JD Gaming. Ich następnym przeciwnikiem będzie JDG w niedzielę, 12 listopada. Zespoły BLG i Weibo Gaming zmierzą się 11 listopada. Reprezentant Chin będzie zatem obecny w finale, chyba że T1 ich zatrzyma.

LPL są uważani za faworytów do wygrania w tym roku Pucharu Przywoływaczy, co zapowiada zaciętą serię dla T1, jeśli chcą dotrzeć do finału.

Źródło: www.bing.com