Recenzja AGON PRO AG275QXL, gamingowego monitora League of Legends


Na nasyconym rynku tzw akcesoria do gierznalezienie produktów godnych uwagi jest coraz trudniejsze. Z naszej strony, rozproszonej fascynującymi światłami RGB, wybór odpowiedniego narzędzia odpowiedniego do naszych sposobów grania lub pracy staje się misją niemal niemożliwą. W tym chaosie tzw Monitor AGON PRO AG275QXL przeznaczony do Liga Legendnie tylko dla bardzo specjalny projekt ale także za doskonałe odwzorowanie obrazu. Ale nie naciskajmy zbyt szybko i dowiedzmy się w tej recenzji wszystkiego, co ma nam do zaoferowania monitor AGON PRO AG275QXL.

Recenzja monitora AGON PRO AG275QXL

AGON PRO AG275QXL to 27-calowy monitor do gier wyprodukowany przez firmę AGON we współpracy z Riot Games. Monitor w rzeczywistości charakteryzuje się szczegółowością stile Hextech League of Legends, niekwestionowany władca MOBA (wieloosobowa arena bitew online)ale to tylko piękna fasada, pod którą kryje się ekran o świetnej jakości i doskonałych parametrach.

Ale zacznijmy po kolei.

Arkusz danych

 • Wymiary: 21 x 38 x 49 cm
 • Waga: 7,84 kg
 • Ekran: 27″
 • Rezolucja: 2560×1440
 • Jasność: 400 nitów
 • Częstotliwość odświeżania: 170 Hz
 • głośniki: 5 W x 2 + DTS
 • Podświetlenie: KRAJ
 • HDR: Wyświetlacz z certyfikatem VesaHDR 400
 • VRR: Synchronizacja adaptacyjna (certyfikat AMD)
 • Łączność: HDMI 2.0 x 2, DisplayPort 1.4 x 2. Wejście USB x4 (3.2), wyjście słuchawkowe 3,5 mm.

Projekt

Zgodnie z przewidywaniami, elementem, który od razu rzuca się w oczy w tej wersji AGON Pro, jest styl. Mamy do czynienia z 27-calowym monitorem, w którym każdy element, od podstawy, po ramę i tył, nawiązuje do magii Hextech Runeterry. Znajduje to odzwierciedlenie w użyciu złota i czerni, które są powtarzane na całym monitorze ozdobionym przez teraz nieuniknione światła RGB w WLED. Zastosowane materiały są doskonałej jakości, a niepowtarzalny styl sprawia, że ​​jest to możliwe jeden z najszczególniejszych monitorów na rynku.

Duża okrągła podstawa, która wyświetla logo League of Legends, pozwala monitorowi obracać o 360°, podnosić do 130 mm i pochylać w zakresie od -5° do 23°. To przekłada się na skrajność wszechstronność monitora, który można ustawić zgodnie z naszymi potrzebami i wykonywaną czynnością.

szerokie Płaski ekran QHD kon maksymalna rozdzielczość 2560×1440pozwala na jasną i pełną wizję bez przesady iantyrefleksyjne (AG) jest darem niebios dla graczy. Ramki są naprawdę zmniejszone, z wyjątkiem dolnej, która pokazuje logo AGON i inne szczegóły Hextech. Tył monitora, również mocno ozdobiony rysunkami i innymi światłami WLED, zawiera różne złącza: dwa porty HDMI 2.0, dwa DisplayPort 1.4, cztery wejścia USB 3.2 mi wyjście słuchawkowe 3,5 mm. Znajdziemy tu również a przełącznik sterowania do zarządzania ustawieniami wyświetlania.

Wewnątrz opakowaniaOprócz monitora znajdziemy również: kabel HDMI 1,8 m, kabel Display Port 1,8 m, kabel zasilający. wychodzący kabel USB-B o długości 1,8 m i zewnętrzny pilot zdalnego sterowania QuickSwitch do regulacji funkcji gry (co zobaczymy później).

Technologia

Nie dajmy się rozproszyć rysunkom i światłom, jakkolwiek czarującym, i skupmy się na tym, co ten Monitor ma nam do zaoferowania. Na ekranie znajduje się m Rozdzielczość QHD 2560 x 1440 i Wyświetlacz HDR 400 oferuje doskonałą jakość obrazu z naprawdę doskonałym odwzorowaniem kolorów, światła i ciemności. The częstotliwość odświeżania wynosi 170Hze czas reakcji 1ms. To przekłada się na naprawdę dobra płynność co rzadko widzieliśmy w innych monitorach do gier.

Na poparcie tego mamy kompatybilność z FreeSync Premium i G-SYNC dla niektórych optymalną wydajność bez przerw w renderowaniu obrazuniezwykle ważne podczas rywalizacji w grach.

Łatwo dostępne i intuicyjne dla każdego ustawienia monitora pozwalają dostosować nie tylko grę świateł i kolorów, ale także jakość obrazu do rodzaju prowadzonej gry czy preferencji każdego z nas. Oczywiście nie brakuje konkretnego trybu dla League of Legends który ma na celu dalsze uwydatnianie cudów, jakie ma do zaoferowania Summoners’ Rift.

AGON i League of Legends: GG EZ

Związek z League of Legends (LoL) jest tak naprawdę centralnym punktem tego monitora. Oprócz detali estetycznych, które widzieliśmy, połączenie monitor/LoL ma reperkusje na ekranie startowym, na którym widać logo gry. Dodatkowo, po włączeniu i wyłączeniu wydaje dźwięki, które zwykle słyszymy tylko w kliencie League.

Dzięki bezpłatne oprogramowanie G-Menu firmy AGON, możemy przenieść „dialog” między monitorem a League na inny poziom. W rzeczywistości oprogramowanie na to pozwala zsynchronizuj światła WLED monitora z akcją, która ma miejsce w grze. Na przykład, jeśli zniszczymy wieżę przeciwnika, diody LED zaczną migać, symulując odgłosy zniszczenia lub więcej jeśli nasz Bohater umrze (oczywiście, że umrze…) na podstawie monitora pojawi się ładne czerwone światełko aż do zmartwychwstania mistrza. Są to estetyczne drobiazgi, które wbrew wszelkim naszym przewidywaniom absolutnie nam się podobało.

Do tego dodaje się Telecomando QuickSwitch, zawarty w pakiecie, który pozwala szybko przechodzić między różnymi ustawieniami (konfigurowalnymi) bez konieczności każdorazowego wchodzenia do menu. Na przykład, jeśli chcesz całkowicie poświęcić się meczowi rankingowemu i nie rozpraszać się światłami, wystarczy jedno kliknięcie i gotowe.

recenzja AGON PRO AG275QXL LEAGUE OF LEGENDSPilot zdalnego sterowania QuickSwitch

Nasz test AGON PRO AG275QXL

Recenzja AGON PRO

Aby zrobić tę recenzję, testowaliśmy nowy AGON PRO AG275QXL przez około miesiąc w tym czasie zastąpił naszą regularną pracę… i zabawowy monitor.

Zacznijmy od razu, mówiąc, że od wielki fan League of Legends, bardzo doceniliśmy styl i design tamarro we właściwym miejscu. Świateł WLED jest niewiele (duża podstawa i dwa paski z tyłu), ale potrafią w pełni zaangażować nas w sam środek akcji. To, co początkowo wydawało się niemożliwe do zaadaptowania w naszym pokoju, okazało się idealne dzięki elegancji czerni i odrobinie złota, które nigdy nie boli.

Prawdziwym zaskoczeniem była jednak jakość obrazu czego, szczerze mówiąc, się nie spodziewaliśmy. Często urządzenia peryferyjne i urządzenia noszące markę lub styl konkretnej gry wideo skupiają się niemal wyłącznie na designie, zapominając o jakości technicznej. AGON był w stanie skupić się na obu rzeczach, aby zaprezentować na rynku monitor wysokiej jakości.

To sprawia, że ​​to doskonały zakup nie tylko do grania w LoL-a czy kogokolwiek do niego ale również do pracy, oglądania filmów i tym samym stania się monitorem do codziennego użytku. Lukier na cieście? Monitor jest Idealnie kompatybilny z Xbox Series X i Series S. Na PlayStation 5 jakość jest ograniczona do 1080p przy 120 Hz.

E l’audio?

Bardzo małe nawiasy w dźwięku. Zgodnie z przewidywaniami AGON PRO AG275QXL ma również dwa zintegrowane głośniki 5 W z cyfrowym systemem kinowym. Oprócz umożliwienia korzystania z monitora bez zewnętrznych głośników, oferuje on m.in dobrej jakości dźwięk, ale bez przesady. Wydajność basów nie jest najlepsza, ale dźwięk ma wysokie szczyty bez silnych zniekształceń. To mały kompromis, który może cię obciążać podczas słuchania muzyki lub w innych określonych sytuacjach, ale świetnie sprawdza się podczas grania w gry wideo.

Recenzja gamingowego monitora AGON PRO AG275QXL w pigułce

Monitor AGON PRO AG275QXL był pięknym, pięknym odkryciem. Myśleliśmy, że połączenie League of Legends/AGON było skupione wyłącznie na projekcie, który z fizjologicznego punktu widzenia podnosi cenę produktu końcowego. Jednakże, oprócz tego, że jest fascynującym ekranem z estetycznego punktu widzenia, zapewnia doskonałą jakość techniczną i renderowanie obrazu.

Nawet jeśli prezzoco w chwili pisania tej recenzji wynosi ok 599,99 €jest wyższy niż u innych konkurentów, dzięki stylowi i funkcjom ekranu pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów League of Legends.Źródło : https://techgameworld.com/the-review-of-the-agon-pro-ag275qxl-the-league-of-legends-gaming-monitor/