Ranking League of Legends: wszystkie zmiany w 2023 r


Riot Games ujawniło, że w 2023 roku w League of Legends pojawi się szereg zmian.

Kolejny sezon rankingowy League of Legends jest już na horyzoncie. Gdy gracze przygotowują się do noworocznych zawodów, Riot Games ujawniło, że szykuje się wiele zmian — niektóre z nich mogą wkrótce pojawić się na PBE.

W niedawnym poście na blogu szef produktu, Chris Roberts, wymienił aktualizacje, na które gracze powinni zwrócić uwagę.

League of Legends ma mieć dwa resety rankingowe w sezonie 2023. Split 1 rozpocznie się na początku roku w styczniu, a Split 2 rozpocznie się w połowie roku, chociaż dokładna data nie została jeszcze ogłoszona.

Jednak z dwoma podziałami rankingowymi wiążą się dwie skórki rankingowe. Będą one zdobywane w większości tak samo jak poprzednio, choć tym razem skórki rankingowe będą dostępne dla graczy wszystkich rang, nie tylko złotych i wyższych. Gracze nadal będą zdobywać Barwy na podstawie ich ostatecznej rangi na koniec podziału.

Riot Games planuje również zmienić serię promocji między poziomami z Best of 5 na Best of 3. jednocześnie usuwając widoczny wpływ rangi z meczów.

Jeśli chodzi o zmianę, Roberts powiedział: „na wysokim poziomie większość graczy osiąga swoje cele w grach rankingowych do połowy roku, pozostawiając im niewiele do roboty. smerfowanie, a to jest sprzeczne z niektórymi z naszych głównych celów związanych z grą w Lidze rankingowej”.

„Pod koniec dnia chcemy, abyś zawsze miał cel, za którym możesz gonić i nagradzać Cię za osiągnięcia po drodze”.

W następnym sezonie Riot Games będzie zwiększać liczbę dzielonych nagród dostępnych dla graczy i umieszczać więcej wcześniej na torze. Zmniejszą również liczbę gier wymaganych do zdobycia każdej z istniejących nagród.

Dodatkowo planują uprościć sposób zdobywania punktów podziału. Gracze otrzymają więcej punktów za zwycięstwo, a nieco mniej za przegraną.

Źródło : https://www.dbltap.com/posts/league-of-legends-ranked-all-2023-changes-01gkp42rg9kh