Pytania i odpowiedzi z Riot Cadmus – League of Legends!

Odkryj League of Legends Arena, ekscytujący i innowacyjny nowy tryb gry od Riot Games!

Wprowadzenie: Zanurz się w League of Legends Arena, wybuchowym trybie gry, który kryje w sobie niespodzianki i emocje! Zagraj w skróconą wersję League of Legends, w której akcja jest szybsza i bardziej intensywna niż kiedykolwiek. Spotkaliśmy się z Eduardo „Riot Cadmusem” Cortejoso, szefem ds. trybów gry w Riot Games, aby omówić ten nowy tryb i odkryć kryjące się za nim sekrety.

Inspiracje dotyczące unikalnego trybu gry: W naszym dążeniu do stworzenia innego i ekscytującego doświadczenia czerpaliśmy inspirację z samego ekosystemu League of Legends. Chcieliśmy czegoś bardziej złożonego i wciągającego niż zwykłe szarżowanie, aż ktoś wygra. W ten sposób opracowaliśmy struktury przypominające TFT, z unikalnymi rundami i ulepszeniami. Takie podejście pomogło zachować tożsamość League of Legends, zapewniając jednocześnie graczom szybsze i bardziej ekscytujące wrażenia.

Zbliżenie do League of Legends: Niektórzy zastanawiają się, czy Arena to nadal prawdziwe League of Legends, czy też jest to niezależna gra, po prostu dzieląca zasoby z TFT. Według Eduardo „Riot Cadmus” Cortejoso prawdą jest, że ten tryb nie jest „klasyczną” MOBA, jak słynna mapa Summoner’s Rift, ale raczej nowym doświadczeniem mającym wiele wspólnego z League of Legends. Ważne jest jednak zachowanie spójności z grą główną, aby zapewnić podobne wrażenia. Jest więc mało prawdopodobne, że odejdziemy zbyt daleko od League of Legends, aby rozwijać Arenę.

Ciepłe przyjęcie ze strony społeczności: Odbiór League of Legends Arena przez społeczność był bardzo pozytywny. Nawet ci, którzy byli sceptyczni wobec starszych trybów gry, dostrzegli potencjał tego nowego trybu i świetnie się przy nim bawili. Oczywiście otrzymaliśmy także konstruktywny feedback, który pozwolił nam ulepszyć tryb i pomyśleć o jego przyszłości. Jesteśmy więc zachwyceni takim przyjęciem i nie możemy się doczekać dalszej pracy nad trybem Arena!

Długość życia Areny: Na razie Arena jest tymczasowym trybem gry, ale Riot Games ocenia możliwość wprowadzenia go na stałe w oparciu o jego sukces. Choć nie jest ona obecnie dostępna, wiemy, że według twórców powróci w tym roku z kolejną rundą rozgrywki. Jeśli tryb będzie nadal przyciągał wielu graczy i wzbudził duże zainteresowanie, jest bardzo prawdopodobne, że rozważymy wprowadzenie go na stałe.

Nadchodzące ulepszenia: Chociaż Arena już odniosła sukces, zespół programistów wciąż pracuje nad kilkoma obszarami ulepszeń. Jednym z głównych problemów jest brak gier niestandardowych, co ogranicza możliwości zabawy ze znajomymi. Twórcy jednak wysłuchali opinii graczy i planują wdrożyć tę funkcję w następnym okresie rozgrywki na Arenie. Ponadto planowane są również ulepszenia i dodatki do postaci i kreacji, aby uczynić wrażenia jeszcze bardziej niesamowitymi.

Niespodzianki, które nie dotarły do ​​ostatecznej wersji: Spośród wszystkich ulepszeń i dodatków zaplanowanych dla Areny, niektóre niestety nie weszły do ​​aktualnej wersji gry. Na przykład pojawiło się ulepszenie o nazwie „Shiitake Happens”, które pozwolił na pojawienie się na arenie śmiercionośnych grzybów. To ulepszenie zapewniało szczególnie chaotyczną i zabawną walkę. Podobnie istniało inne ulepszenie zwane „Bombardowaniem armatnim”, które umożliwiało wyzwolenie gradu wystrzałów armatnich w ciągu pierwszych 10 sekund walki. Niestety te ulepszenia nie dotarły do ​​obecnej wersji Areny, ale kto wie, co przyniesie przyszłość?

Dostosowanie niektórych bohaterów było wyzwaniem: chociaż większość bohaterów dobrze przystosowała się do Areny, niektórzy stwarzali szczególne problemy. Jednym z bohaterów, których najtrudniej było zaadaptować, był Ornn, którego interakcje z nową zawartością Areny były skomplikowane w zarządzaniu. Kayn również wymagał szczególnej uwagi, ponieważ nie można było go przekształcić ze względu na brak fontanny w trybie gry.Zespół programistów musiał ciężko pracować, aby znaleźć rozwiązania i zrównoważyć tych bohaterów w trybie Areny.

Wniosek: League of Legends Arena to ekscytujący i obiecujący tryb gry, który oferuje szybsze i bardziej intensywne wrażenia z League of Legends. Inspiracje zaczerpnięte z ekosystemu League of Legends nadają mu wyjątkową tożsamość, oferując jednocześnie innowacyjne elementy, takie jak rundy i ulepszenia. Chociaż tryb ten nie jest jeszcze trwały, sukces i zaangażowanie graczy mogą zagwarantować mu trwałą przyszłość w świecie League of Legends. Więc przygotuj się, bo nie widziałeś jeszcze wszystkiego na Arenie!

Źródło: www.bing.com