Przewodnik Ultimate Vex: Najlepsza kompilacja League of Legends, runy, porady i wskazówki


Vex jest najnowszym środkowym graczem League of Legends, a Mroczna postać kładzie kres wszystkiemu krzykliwemu i kolorowemu. Chcesz wyłączyć creepa mobilności z tymi wszystkimi bohaterami doskoku? Mamy dla niej najlepsze buildy, runy, wskazówki i triki.

Vex w końcu jest tutaj w League of Legends i chociaż nie jest magiem artylerii, obiecanym przez Riot w 2020 roku, środkowy laner wypełnia pustkę w spisie swoich zdolności antynurkowych.

Mroczna postać to doskonały mag, który potrafi zatrzymać ⁠ — i odwrócić — wrogie nurki za naciśnięciem kilku przycisków. Aby urzeczywistnić tę fantazję, przygotowaliśmy najlepsze buildy, runy, porady i triki dla Vex, dzięki którym możesz ją opanować od pierwszej gry.

Kim jest Vex?

Vex jest daleki od wesołych Yordlów, do których przywykliśmy z Bandle City. Objęła Wyspy Cienia i ich Czarną Mgłę z otwartymi ramionami, robiąc wszystko, co w jej mocy, aby wyssać całe szczęście i radość z tego nieszczęsnego świata.

Na Summoner’s Rift robi to, wyłączając prowadzących jako mag ze środkowej linii.

Gry o zamieszkach

Vex pierwotnie miał być magiem artylerii, zanim Riot porzucił te plany.

Zdolności i rozgrywka Weksów

Zestaw Vex to częściowo kontrolujący mag, częściowo mag eksplozywny i absolutnie zerowy mag artyleryjski, mimo że jest to jej oryginalny projekt. Podczas gdy Riot szybko od tego odszedł, stworzyli maga, który może zasadniczo położyć kres największej słabości roli – nurkowaniu.

Vex jest w głębi serca mistrzynią walki z nurkowaniem dzięki swojej umiejętności biernej, która może przerywać doskoki i bać się błyskotliwych wrogów. To, w połączeniu z ogromną tarczą na jej W ⁠ — która może aktywować wspomniany strach ⁠ — sprawia, że ​​musi sobie z nią poradzić.

Jej Q daje jej świetne czyszczenie fal, chociaż może być trudne do trafienia z dużej odległości bez jakiejś formy kontroli tłumu. Strach przed Zagładą to jedno, a jej spowolnienie E to drugie ⁠ — połączenie kombinacji E z Q może szybko zniszczyć wrogów, ponieważ spowolnienie z dużej odległości nakłada również kumulacje jej umiejętności biernej.

Vex może niespecjalnie lubić się zanurkować, ale nurkując wrogich bohaterów? Robi to również ze swoją superumiejętnością. Umiejętność doskakiwania na tyły i prowadzenia jednym strzałem jest świetna, ale jej potencjał do ucieczki jest niski. Pamiętaj, aby używać tego mądrze (i być może współpracować z Klepsydrą Zhonyi), ale jeśli uda ci się usunąć resety, na kartach są pentakille.

 • Pasywna: Doom 'n Mrok
  • Zagłada: Od czasu do czasu Vex zostaje wzmocniona Zagładą, powodując, że jej następna podstawowa umiejętność przerywa doskoki i Strach wrogów.
  • Mrok: Za każdym razem, gdy pobliski wróg doskakuje lub mrugnie, zostaje oznaczony przez Mrok. Następny podstawowy atak Vexa przeciwko oznaczonemu wrogowi detonuje znak, zadając dodatkowe obrażenia i zwracając część czasu odnowienia Zagłady.
 • P: Mistral Bolt ⁠ — Vex wystrzeliwuje falę do przodu, zadając obrażenia magiczne wrogom, przez których przeniknie. Po krótkim opóźnieniu fala przyspiesza, ale ma zmniejszoną szerokość. Mistral Bolt detonuje Mrok na wszystkich oznaczonych wrogach, których trafi.
 • W: Przestrzeń osobista ⁠ — Vex zyskuje tarczę i emituje falę uderzeniową, zadając obrażenia magiczne otaczającym ją wrogom. Przestrzeń osobista detonuje Mrok na wszystkich oznaczonych wrogach, których trafi.
 • E: Nadciągająca Ciemność ⁠ — Cień leci w wybrane miejsce, powiększając się w miarę przemieszczania się. Po przybyciu Cień zadaje obrażenia magiczne, spowalnia i oznacza trafionych wrogów Mrocznością.
 • R: Fala Cienia ⁠ — Cień leci do przodu, oznaczając i zadając obrażenia magiczne pierwszemu trafionemu wrogiemu bohaterowi. Vex może następnie ponownie użyć tej umiejętności, aby Cień przyciągnął ją do oznaczonego celu, zadając dodatkowe obrażenia magiczne. Jeśli oznaczony cel zginie w krótkim czasie od otrzymania obrażeń od Shadow Surge, Vex może ponownie użyć Shadow Surge w ciągu kilku sekund.

Najlepsza wersja dla Vex

Istnieją dwa sposoby budowania Weksów, a ty zbaczasz ze ścieżki opartej na swoim micie. Możesz zdecydować się na Cierpienie Liandry’ego lub Nawałnicę Luden, aby uzyskać więcej obrażeń ⁠ — ta pierwsza jest najlepsza przeciwko czołgom, a druga przeciwko squishie. Jednak Everfrost jest również realną opcją, jeśli chcesz mieć większą kontrolę nad tłumem, aby zapewnić, że wrogowie nie będą mogli uciec.

Cokolwiek to jest, konfiguracja Vexa wymaga dwóch rzeczy: many i przyspieszenia umiejętności. Aha, i dużo AP ⁠— w końcu jest magiem eksplozywnym.

Uścisk Serapha rozwiązuje większość jej problemów z maną dzięki przyśpieszeniu umiejętności, podczas gdy Zhonya, Banshee lub Kosmiczna Napęd pomagają jej w rozwiązywaniu problemów związanych z przyśpieszeniem umiejętności (wraz z runami).

Wtedy wszystko sprowadza się do obrażeń. Horizon Focus świetnie nadaje się do superumiejętności, zwiększając obrażenia zadawane wrogom na odległość. Zabójczy Kapelusz Rabadona i Kostur Pustki to podstawowe przedmioty magów. Jednak upewnienie się, że masz czas odnowienia i manę, aby zadać obrażenia, jest ważne (nie możesz po prostu polegać na niebieskim wzmocnieniu), więc znalezienie delikatnej równowagi między nimi jest koniecznością.

Najlepszy build meta Vexów w sezonie 11

 • Mityczny: Cierpienie Liandry’ego (najlepiej ogólnie) / Nawałnica Luden (jeśli potrzebujesz więcej burstu) / Wieczny mróz (jeśli potrzebujesz więcej kontroli tłumu)
 • Buty: Buty czarnoksiężnika
 • Kostur Archanioła / Uścisk Serafina
 • Horyzont ostrości
 • Zabójczy Kapelusz Rabadona
 • Kostur Pustki
 • Klepsydra Zhonyi / Całun Banshee (jeśli potrzebujesz przedmiotów obronnych, tarcza zazwyczaj wystarczy)
 • Cosmic Drive (jeśli potrzebujesz większego pośpiechu umiejętności)
Skórka Zwiastuna Świtu dla Vexa z League of Legends
Zamieszki

Vex jest świetny w zamykaniu zawodów nurkowych.

Najlepsze runy dla Vex

Vex może rozwiązać większość problemów związanych z pośpiechem i maną umiejętności dzięki jej runom: Wstęga Przepływu Many i Transcendencja ⁠ — jako podstawowe lub drugorzędne runy w drzewie Czarnoksięstwa ⁠ — działa świetnie.

Jednak jest trochę niezgody na temat jej najlepszych zworników. Conqueror świetnie nadaje się do długich starć, ale jest magiem eksplozywnym. Więc porażenie prądem jest najlepsze, prawda? Źle ⁠ — to Pęd Fazowy.

Kluczowa umiejętność Czarnoksięstwa w połączeniu z runami Pożogi i Dominacji, Smak Krwi i Krwiożerczy Łowca, daje jej zdrową dawkę podtrzymania, gdy nurkuje na tyły wroga, oraz możliwość wydostania się dzięki zwiększonej prędkości ruchu. Pozwala jej również łatwiej wymieniać się w alei dzięki kombinacji trzech trafień EQ-automat.

Najlepsze meta runy Weksów w sezonie 11

 • Pęd Fazowy
 • Pasmo przepływu many
 • Transcendencja
 • Przypiekać
 • Smak Krwi / Tani Strzał
 • Wygłodniały Łowca

Najlepsze runy Vex League of Legends

Skórki Weksów w League of Legends


Vex to powiew świeżego powietrza od typowych magów ze środkowej alei, takich jak Syndra i Orianna, pozwalający ci wciągnąć się w wir walki i naprawdę powstrzymać tych nieznośnych prowadzących.

Gdy zdobędziesz kontrolę nad jej kombinacją i zmaksymalizujesz czas działania jej umiejętności biernej poprzez wykorzystanie jej E, zrobisz mięso z każdego bohatera z doskoku dzięki jej wysokim zadaniom eksplozywnym.Source : https://www.dexerto.com/league-of-legends/lol-vex-guide-best-build-runes-tips-tricks-skins-1659724/