Przewodnik dla początkujących League of Legends: Opanuj runy

Zanurz się w złożonym świecie League of Legends z ponad 150 unikalnymi bohaterami do wyboru, gdy zaczniesz grać. Ale na tym nie kończą się zawiłości gry, ponieważ istnieje wiele innych koncepcji, które musisz opanować, takich jak rolnictwo, zarządzanie celami i budowanie mistrza. Jednak nowi gracze często mają problemy z systemem run w grze i jego wpływem na ich ulubionego bohatera. Patrzenie na stronę z runami po raz pierwszy może być bardzo onieśmielające i mylące, biorąc pod uwagę, że jest tak wiele kluczy i run drugorzędnych do wyboru. Ale nie martw się, jesteśmy tutaj, aby pomóc Ci to wszystko uporządkować i zrozumieć, jak wykorzystać runy na swoją korzyść.

Podstawy stron runowych
Zanim zagłębisz się w zawiłe szczegóły run, ważne jest, aby zrozumieć, czym one są ogólnie. Runy to stałe bonusy, które zwiększają moc twojego mistrza i które wybierasz przed rozpoczęciem gry, dodając je do swojej strony z runami. Na stronach z runami wybierasz swoje runy, a do gry możesz wejść tylko z wybraną jedną stroną z runami. Nowe konta mają dostęp do 3 darmowych stron z runami, co w zupełności wystarczy, aby rozpocząć grę bez konieczności zakupu dodatkowych stron, ponieważ będziesz zmieniać te runy przed każdą grą. Doświadczeni gracze na wysokim poziomie i doświadczeni weterani mogą dostarczyć przydatnych informacji, jeśli chodzi o wybór run. Jednak nowemu graczowi może być bardzo trudno zapoznać się z tymi doświadczonymi graczami, dlatego też witryny łączące graczy w duecie, takie jak Duoo, są doskonałym wyborem do odwiedzenia.

Rodzaje run
Zasadniczo runy są podzielone na 5 drzew, z których każde wspiera określony typ bohaterów i styl gry. Te pięć drzew to:
– Precyzja
– Dominacja
– Czary
– Rezolucja
– Inspiracja

Kiedy już wybierzesz drzewo run, w którym chcesz grać, musisz wybrać swój klucz, który jest runą o największym wpływie. Każde drzewo runiczne ma 3 potężne klucze i musisz wybrać jeden, który będzie wyposażeniem twojego mistrza na czas gry. Oprócz wybrania klucza będziesz mógł wybrać 3 runy drugorzędne z tego samego drzewa run, co Twój klucz, które oferują małe, ale ważne bonusy Twojemu mistrzowi. Wreszcie Riot chciał stworzyć system run, w którym tożsamość twojego bohatera będzie definiowana nie tylko przez twoją główną stronę z runami. Z tego powodu możesz wybrać stronę z runami dodatkowymi, na której możesz wybrać 2 runy dodatkowe, aby wzmocnić swojego mistrza, co pozwoli ci na kreatywność i dynamikę w konfiguracji run.

Precyzja:

Precyzja skupia się na zadawaniu ciągłych obrażeń przez całą walkę, a jej głównym celem jest zwiększenie ogólnych obrażeń bohatera. Klucze i runy dodatkowe są generalnie zaprojektowane, aby pomóc niosącym zadawać obrażenia w walce, z pewnym naciskiem na przedłużenie przetrwania.

Odkryj szczegółowo różne klucze i runy dodatkowe drzewka Precyzji:

– Klawisz: Klawisz Precyzji jest bardzo zróżnicowany i zróżnicowany. Każdy klucz ma swoją specyfikę i jest bardziej odpowiedni dla niektórych bohaterów. Na przykład Naciśnij atak jest idealny dla bohaterów, którzy preferują walkę jeden na jednego. Zwiększa obrażenia pojedynczego celu po trzykrotnym zaatakowaniu wrogiego bohatera. Jest często używany na prowadzących i ofensywnych bohaterach, którzy są w stanie szybko zaatakować trzy razy z rzędu, jak Lucian czy Jax. Zabójcze Tempo to runa używana przez obdarzonych dużą mocą nosicieli, którzy wyróżniają się w długotrwałych walkach, zwiększając prędkość ataku poprzez powtarzające się podstawowe ataki przeciwko wrogim bohaterom. Fleet Footwork to bardzo specjalna runa obronna, której celem jest zwiększenie przeżywalności bohatera na linii i podczas walk. Używają go głównie skalujący się bohaterowie, którzy mają trudności z przetrwaniem fazy linii, lub ci, którzy nie mogą skorzystać z innych kluczy Precyzji, takich jak Kassadin i Jhin. Zdobywca jest bardziej nietypową runą niż pozostałe w drzewku Precyzji, ponieważ rzadziej można ją znaleźć u nosicieli AD. Zwiększa obrażenia bohatera i przekształca je w czyste obrażenia podczas długotrwałych walk. Powszechnie występuje u siniaków, takich jak Darius czy Mordekaiser.

– Runy drugorzędne: Jeśli chodzi o runy drugorzędne drzewa Precyzji, są one podzielone na trzy podkategorie: Bohaterstwo (Przerost, Triumf, Obecność umysłu), Legenda (Chłopczość, Nieustępliwość, Skażenie) i Walka (Ruch Wykańczający, Dziura w Zbroi, Bohaterstwo Opór). Runy bohaterstwa zapewniają bohaterom wsparcie w postaci tarczy i przywracania many/życia po zabiciu. Legendarne runy pozwalają wzmocnić cechy bohatera w zależności od liczby eliminacji, zwiększając jego prędkość ataku, wytrzymałość lub kradzież życia. Runy bojowe zwiększają ogólne obrażenia bohatera w oparciu o preferencje gracza, takie jak zwiększanie obrażeń w zależności od zdrowia gracza i przeciwnika.

Celność koncentruje się na zadawaniu ciągłych obrażeń przez całą walkę, a jej głównym celem jest zwiększenie ogólnych obrażeń bohatera. Odkryj szczegółowo różne klucze i runy dodatkowe drzewa Precyzji.

Źródło: outsidergaming.com