Protest graczy League of Legends: Rozpoczęto masowy bojkot nowej skórki Ahri o wartości 434,95 USD / 399,96 GBP

League of Legends: Gracze protestują przeciwko wydaniu nowej skórki, banując i wyrzucając graczy używających bohaterki Ahri. W ramach nowego wydarzenia Hall of Legends Riot wypuścił pakiet skórek Ahri na cześć legendy e-sportu LoL Lee „Fakera” Sang-hyeoka – i kosztuje 434,95 USD / 399,96 GBP. W odpowiedzi gracze zaczęli banować Ahri w swoich meczach i kopać innych, których uznają za wyposażonych w skórkę.

Masowe wygnanie Ahri

Gracze League of Legends szybko wdrożyli plan, aby po prostu zbanować Ahri w ramach protestu, i obecnie jest on realizowany. Gwałtownie wzrosła liczba incydentów, w wyniku których mistrz środkowej linii został wykluczony z meczów w grze MOBA. Chociaż nie ma to bezpośredniego wpływu na Riot, ludzie rzadziej grają w Ahri, a co za tym idzie, rzadziej kupują jej skórkę, jeśli wiedzą, że nie będą mogli nią grać przez czas trwania bojkotu.

Zaplanowano to zaraz po ogłoszeniu ceny skórki, a społeczność poszła w jej ślady. Ciekawe jest stanowisko Riotu w tej sprawie. Podczas dyskusji panelowej PCGamesN zapytał dyrektora gry Pu „PuPuLasers” Liu o jego przemyślenia na temat reakcji, a on odpowiedział: „To trochę uzasadnione”. » Zapytany o możliwe reakcje Riot odpowiedział, że „tego typu produkty są zaprojektowane tak, aby bardzo niewielki procent naszych graczy mógł je kupić i wyświetlić. »

Wpływ na bany i częstotliwość wybierania Ahri

Oprócz tego, że Ahri była częściej banowana, od czasu premiery skórki była także rzadziej wybierana. Może to być połączenie osób aktywnie bojkotujących mistrza i osób chcących uniknąć wyrzucenia z meczów i decydujących się na grę inną postacią. Bez względu na powód, już zmniejsza się niewielka liczba graczy skłonnych wydać tak dużo pieniędzy na skórę Ahri.

Według statystyk LoLalytics i OP.GG, od środy 12 czerwca nastąpił ogromny wzrost wskaźnika banów Ahri, z nieco poniżej 10% do prawie 17%. Jej współczynnik wybierania również spadł z około 15% do około 10%, co oznacza, że ​​traci popularność i szybko zyskuje rozgłos.

Wydarzenie w Hall of Legends i alternatywy dla Ahri

Wydarzenie w Hall of Legends inspirowane Fakerem z League of Legends rozpoczęło się w środę, 12 czerwca o 11:00 PST / 14:00 EST / 19:00 BST / 20:00 CEST. Jeśli chcesz zdobyć skórkę Immortalized Legend Ahri, a także nową przepustkę na wydarzenie, są one już dostępne.

Jeśli byłeś zwolennikiem Ahri, ale teraz musisz wybrać kogoś innego, sprawdź naszą listę rankingową LoL, aby znaleźć odpowiedniego następcę. A jeśli szukasz nowych skórek, ale nie chcesz wydawać setek dolarów, rzuciliśmy okiem na aktualny Sklep Mityczny League of Legends – uważamy, że to jeden z najlepszych miesięcy w historii.

Możesz także śledzić nas w Google News, aby otrzymywać codzienne wiadomości, recenzje i przewodniki dotyczące gier komputerowych, lub skorzystać z naszego narzędzia do śledzenia ofert PCGN, aby znaleźć świetne oferty.

Źródło: www.bing.com