Projektant „League Of Legends” Phreak rezygnuje z mediów społecznościowych w związku z groźbami śmierci

Phreak, były komentator League Of Legends i obecny główny projektant rozgrywki, kończy swoją obecność w sieciach społecznościowych

David „Phreak” Turley, były komentator League Of Legends i obecny główny projektant rozgrywki, zdecydował się opuścić media społecznościowe w związku z kilkoma groźbami śmierci i wzrostem toksyczności.

Decyzja motywowana wzrostem toksyczności

Phreak ogłosił tę wiadomość w filmie opublikowanym we wtorek (14 listopada), gdy zapowiadał aktualizację League Of Legends 13.23. Powiedział, że „mniej więcej w najbliższej przyszłości opuści media społecznościowe”, przypisując swoją decyzję wzrostowi toksyczności i wyjaśniając, że „nie warto oglądać okazjonalnego pomocnego komentarza wśród wszystkich gróźb śmierci”. „Tak właśnie jest” – dodał.

Kontekst toksyczności w branży gier

Decyzja Phreaka o opuszczeniu mediów społecznościowych jest następstwem ogłoszenia, że ​​przynęta ping zostanie usunięta z powodu „niedopuszczalnego” użycia, które nie było zamierzone przez twórców.

Poza Riot Games branża musiała stawić czoła toksyczności i sposobowi, w jaki deweloperzy są traktowani przez społeczność graczy swoich gier. W zeszłym roku streamer Destiny 2, Bungie, pozwał streamera za oszukiwanie i nękanie swoich pracowników, a firma Ubisoft niedawno nawiązała współpracę z policją w Northumbrii, aby zwalczać „ekstremalną” toksyczność.

Nowy wirtualny boysband z League Of Legends

Z innych wiadomości Riot ogłosił niedawno utworzenie nowej wirtualnej grupy chłopców dla League Of Legends o nazwie Heartsteel, składającej się z sześciu członków, w tym Baekhyuna z EXO. Ich debiutancki singiel zatytułowany „Paranoia” ukazał się w zeszłym miesiącu. Są czwartą wirtualną grupą stworzoną przez Riot Games w League of Legends, obok heavymetalowego zespołu Pentakill, K-popowej dziewczęcej grupy K/DA i hiphopowego kolektywu True Damage. Wszystkie te grupy składają się z istniejących postaci League of Legends.

Zarówno Heartsteel, jak i NewJeans wydali utwory na trwający turniej League Of Legends Worlds, który zakończy się 19 listopada.

Z innych wiadomości z branży gier wynika, że ​​nadchodząca gra studia Larian, Baldur’s Gate 3, przesunie „wiele granic”.

Źródło: www.bing.com